Photos from Divadelný ústav’s post

Divadelná dramaturgička a manažérka, umelecká a organizačná riaditeľka medzinárodného festivalu Divadelná Nitra, dnes oslavuje významné jubileum 70 rokov. Pripájame sa ku gratuláciám a želáme všetko najlepšie.
Na Vysokej škole múzických umení v Bratislave absolvovala štúdium divadelnej vedy. Do divadelnej praxe vstúpila v roku 1975 ako dramaturgička Divadla Andreja Bagara v Nitre, kde v tejto funkcii pôsobila až do roku 1998. Ako dramaturgička sa v tomto období tvorivo podieľala na príprave a realizácii takmer všetkých nitrianskych inscenácií režiséra Jozefa Bednárika. Darina Kárová sa už od svojej divadelnej cesty dramaturgie, organizácie podujatí, cesty inšpirácii a objavov neodchýlila. Ako pedagogička spolupracovala s Vysokou školou múzických umení a s dramaturgiou Slovenského národného divadla. V rokoch 1998 – 2001 bola generálnou riaditeľkou sekcie umenia na Ministerstve kultúry SR. Od roku 2002 sa na plný úväzok venuje organizácii festivalu Divadelná Nitra. Festival pod týmto názvom existuje od roku 1992. Od začiatku je, ako jeho zakladateľka, aj organizačnou riaditeľkou. Presadzuje nové divadelné žánre a formy, hosťovanie kvalitných a osobitých zahraničných umelcov, unikátne projekty dokumentárnej drámy.
Zdroj foto: Ctibor Bachratý a osobný archív Dariny Károve


Autor správy, foto a správu publikoval Divadelný ústav on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Prečíta rozprávky v domčeku Deduška Večerníčka: Nesmieme na ne zabudnúť

So júl 31 , 2021
📰 „Rusínska umelkyňa hovorí, že stará rozprávka i stará žena sú potrebné.“ Viac sa dozviete v rozhovore s kusnthistoričkou, výtvarníčkou a fotografkou Danielou Kapráľovou zo SNM – Múzeum rusínskej kultúry v Prešove. Rusínska umelkyňa hovorí, že stará rozprávka i stará žena sú potrebné. Autor správy, foto a správu publikoval Slovenské […]

Mohlo by Vás zaujímať