Photos from Danubiana Meulensteen Art Museum’s post

Sochár Jozef Jankovič patril k tým umelcom a ľuďom, ktorí stáli pri zakladaní Danubiany Meulensteen Art Museum. Zasadil sa za vznik, budovanie a pokračovanie múzea, pretože podľa neho každé nové miesto pre vizuálne umenie bolo pre Slovensko plusom. Viackrát tu vystavoval (2010 sochársku tvorbu z rokov 1985 – 2010) a jeho diela sú súčasťou stálej expozície múzea.
Dnešným dňom si pripomíname jeho nedožitých 85 rokov. Pán Maestro, ďakujeme!❤️

Sculptor Jozef Jankovič was one of the artists and people behind the foundation of Danubiana Meulensteen Art Museum. He fought for the creation, development and continuation of the museum because he claimed that every new site for visual arts was a plus for Slovakia. He held exhibitions here several times (his sculptures from 1985 – 2010 in 2010) and some of his works belong to the permanent exhibition of the museum.
Today we commemorate his 85th birthday. Maestro, thank you!❤️


Autor správy, foto a správu publikoval Danubiana Meulensteen Art Museum on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Galéria mesta Bratislavy's post

Ut nov 8 , 2022
🛠 V najbližších týždňoch v Mirbachovom paláci GMB pre vás pripravujeme novú výstavu a programy v Ateliéri GMB. Kvôli inštalačným prácam bude Mirbachov palác zatvorený od utorka 8. 11. do stredy 16. 11. Opäť sa v Mirbachovom paláci stretneme 17. novembra, kedy oslavujeme Deň boja za slobodu a demokraciu a […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close