Photos from Bratislavský kraj’s post

🚑 NEMOCNICA BORY JE OFICIÁLNE OTVORENÁ

🔵 Prvé pracoviská uvedie do prevádzky v pondelok 3. apríla. Plnohodnotne by mala nemocnica fungovať na jeseň tohto roka.
🔵 Ide o nemocnicu, ktorá bude poskytovať zdravotnú starostlivosť zadarmo.
🔵 Zdravotná starostlivosť bude hradená z verejného zdravotného poistenia, preto pacientom postačí na ošetrenie zdravotný preukaz.
🔵 Nemocnica bude poskytovať zdravotnú starostlivosť vo viac ako 50 špecializáciách.
🔵 Zo začiatku bude v nemocnici pracovať 500 pracovníkov. V čase plnej prevádzky v priebehu budúceho roka má byť v nemocnici 1500 zamestnancov, z toho 320 lekárov, 440 zdravotných sestier a 470 zdravotníkov.

👉 „Zdravotníctvo nie je v dobrom stave. Chýbajú sestry, chýbajú ambulantní lekári, nemáme dobré a spoľahlivé dáta potrebné na rozhodovanie, v porovnaní so susedmi máme horšie zdravotné výsledky. Zdravotníctvo je tak dôležitá téma, že by mala dominovať nadchádzajúcej predvolebnej kampani. A pre toto všetko vnímam otvorenie najmodernejšej nemocnice na Slovensku ako neopísateľný dar,“ uviedol na otvorení nemocnice Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

👉 „Veľmi vítam tento projekt, ktorý má šancu prinavrátiť dôveru v slovenské zdravotníctvo. Je to zároveň akási skúška pre súkromný sektor, či dokáže poskytovať služby, ktoré doteraz poskytoval iba štátny sektor v oblasti koncovej starostlivosti. Chcem veriť, že tento projekt bude na prospech obyvateľov kraja,“ vyhlásil Tomáš Szalay, hlavný lekár kraja.

👉 „V priamom dotyku s novou nemocnicou plánuje Bratislavský samosprávny kraj vystavať moderný nadčasový zdravotnícky kempus. Slúžiť bude ako výučbové a vedecko-výskumné centrum. Jeho hlavným cieľom je nie len premiestniť zdravotnícke školy do tohto areálu, ale aj vybudovať jedno územie pre vzdelávaciu infraštruktúru a celoživotné vzdelávanie. Našim partnerom je samotná nemocnica Bory, pretože ich investičné zázemie nám poskytuje pre vybudovanie tohto kampusu pozemok a zároveň nami spolupracuje na obsahu tohto jedinečného areálu,“ uzavrela Barbora Lukáčová, riaditeľka odboru stratégie, riaditeľka odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov BSK.


Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Bratislavský kraj's post

Št mar 30 , 2023
🎭 DIVADELNÉ KONFRONTÁCIE 2023 🎭 👉 Malokarpatské osvetové stredisko v Modre Vás pozýva v dňoch 31. a 1. apríla 2023 do Pezinského kultúrneho centra na podujatie Divadelné konfrontácie 2023, ktoré sa skladá z krajskej postupovej súťaže a prehliadky neprofesionálneho divadla dospelých a krajskej postupovej súťaže a prehliadky divadla mladých s […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close