Photos from Bratislavský kraj’s post

UKRAJINSKÝ BALETNÝ SÚBOR A ŽUPNÉ DIVADLO ARÉNA SI PRIPOMENULI BOJ ZA SLOBODU
Je to už rok, čo Rusko napadlo Ukrajinu. V predvečer tohto smutného výročia sme divákom priniesli kúsok očarujúceho ukrajinského umenia.

„Je pre mňa cťou, že tento umelecký súbor sme mohli privítať aj u nás a spoločne tak vyjadriť podporu občanom vojnou sužovanej Ukrajiny. Rovnako tiež apelovať, že sloboda a nezávislosť každej jednej krajiny je dôležitá. Je to hrôza, ktorá v 21. storočí nemá čo hľadať. Ukrajinským utečencom sme od začiatku invázie podali pomocnú ruku. Konkrétnou formou pomoci sú aj dve všeobecné ambulancie, ktoré sme pre nich otvorili v Zdravotnom stredisku na Rovniankovej ulici v bratislavskej Petržalke. Tieto ambulancie poskytujú primárnu starostlivosť pre dospelých a pre deti, vrátane predpisovania liekov či očkovania,“ zdôraznil predseda BSK Juraj Droba.

Baletný súbor SCHID OPERA je od apríla 2022 na humanitárnom turné Európska cesta. Jeho cieľom je vyzvať občanov EÚ k jednote a podpore Ukrajiny počas vojenskej agresie Ruskej federácie.


Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🇺🇦 Zajtra si pripomíname smutné výročie - rok, odkedy sa začala vojna na Ukrajine. Aj knihy nám pomáhajú pochopiť, čo sa udialo ...

Št feb 23 , 2023
🇺🇦 Zajtra si pripomíname smutné výročie – rok, odkedy sa začala vojna na Ukrajine. Aj knihy nám pomáhajú pochopiť, čo sa udialo a deje nielen na Ukrajine, ale aj v iných častiach sveta, a čo prežívajú ľudia zasiahnutí vojnou. Príďte zajtra o 18:00 do Mestská knižnica v Bratislave na Kapucínsku […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close