Photos from Bratislavský kraj’s post

⚡️ PRVÝ CVIČNÝ POLYGÓN NA ÚZEMÍ BRATISLAVSKÉHO KRAJA

👉 Na Strednej odbornej škole informačných technológií v Bratislave bol slávnostne otvorený cvičný polygón. Ide o zostavu technických zariadení pre praktické vyučovanie mladých elektrotechnikov.

🔌 Vďaka novému cvičnému polygónu získajú žiaci možnosť naučiť sa to, čo budú reálne využívať v praxi a trénovať pracovné postupy modernej energetiky.

👉 “Školstvo a vzdelávanie je pre Bratislavskú župu priorita číslo jeden. Modernizujeme stredné odborné vzdelávanie, pretože si uvedomujeme, že prax a trh práce potrebuje šikovných a kvalitných odborníkov. Podporujeme tiež zapojenie žiakov do systému duálneho vzdelávania, okrem iného aj tým, že všetci žiaci zapojení do tzv. duálu majú zvýhodnenú cenu ubytovania v našich internátoch a cenu obedov v našich jedálňach. Žiaci takto spoznajú reálne prostredie, pomery a väčšina z nich si nájde zamestnanie už počas štúdia. Prípadne si rovno po škole môžu založiť vlastnú firmu. Aktuálne máme v systéme duálneho vzdelávania zapojených takmer 350 žiakov z 18 stredných odborných škôl a viac ako 100 zamestnávateľov. Rovnako však investujeme do rekonštrukcie a modernizácie centier odborného vzdelávania a prípravy napríklad na Hliníckej, Ivanskej ceste, na Farského, či v Ivanke pri Dunaji,“ ozrejmil Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.


Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Bratislava - hlavné mesto SR's post

Pi jan 13 , 2023
🎭 Z Divadlo P. O. Hviezdoslava je samostatné mestské divadlo! Po sedemmesačnej prestávke a organizačných zmenách je divadlo, ktorého budova je zaradená medzi národné kultúrne pamiatky, opäť prístupná terajším aj budúcim fanúšikom všetkého divadelného a bude plnohodnotne fungovať ako samostatná organizácia s perspektívou vlastného divadelného súboru. 📅 Novú polsezónu divadlo […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close