Photos from Bratislavská arcidiecéza’s post

V NÁRODNEJ SVÄTYNI V ŠAŠTÍNE SA KONAL 8. ROČNÍK NÁRODNEJ PÚTE ZA KŇAZOV👣📷

V sobotu 22. októbra 2022 sa v Bazilike Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne konal 8. ročník národnej Púte za kňazov. Organizátor púte, hnutie Modlitby za kňazov (MZK), pozval veriacich zo všetkých kútov Slovenska do národnej svätyne s úmyslom vyprosovať kňazom svätosť, modliť sa za nové kňazské povolania či za posilu pre nich pri prekonávaní rôznych životných úskalí. Ale tiež s túžbou vzájomne sa povzbudiť v potrebe stáť pri našich duchovných otcoch v ťažkých chvíľach.

Púť sa začala vystavením relikvie sv. Filomény, ku ktorej sa vo svojom živote utiekal sv. Ján Mária Vianney. Patrón kňazov tvrdil, že všetky zázraky v Arse, ktorých bol účastný, sa diali práve na jej príhovor. Relikviu priniesol do Šaštína hosť – Ľuboslav Hromják z arcibratstva sv. Filomény. Pútnikom bližšie predstavil túto veľkú sväticu. Nasledovala krížová cesta za kňazov. Bola tiež pripomienkou odvahy a vernosti Bohu, ktorou sa vyznačoval krátky život svätej Filomény.

Potom začala svätá omša. Hlavným celebrantom bol nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo. V homílii pripomenul veľkosť svätého Jána Pavla II., potrebu modlitieb za kňazov, ale aj dôležitosť praktickej pomoci kňazom. Ostal aj na ďalšom programe – pomazaní pútnikov olejom svätej Filomény a prednáške Ľuboslava Hromjáka o pôsobení tejto veľkej svätice počas jeho kňazského života.

O zapojení sa do tohtoročnej 40 dňovej reťaze pôstu a modlitieb za kňazov, ktorá predchádzala Púti za kňazov, hovorila vedúca spoločenstva MZK Bratislava-Rača pani Mária Malinová. Účastníkom sa prihovorila spomienkou na jednu z predchádzajúcich púti za kňazov, na ktorej ju inšpirovala vedúca spoločenstva MZK Zurich, krajanka žijúca vo Švajčiarsku. Mária opísala, ako podobným spôsobom zorganizovala modlitbovú reťaz s farníkmi v Bratislavskej Rači.

Hlavný koordinátor hnutia Modlitby za kňazov Samuel Brečka informoval o pravidelných modlitbách MZK aj prostredníctvom Rádia Mária, či návštevách vo farnostiach a pomoci pri zakladaní malých modlitbových spoločenstiev MZK. Na záver púte vyjadril túžbu, aby pútnici zostali verní tomuto dôležitému apoštolátu a naďalej pomáhali kňazom svojimi modlitbami a obetami. Samozrejme aj na príhovor svätej Filoménky. „Ak táto malá veľká svätica dokázala svojim príhovorom účinne pomáhať svätému farárovi Vianneyovi pri obrátení obyvateľov Arsu k Bohu, iste môže aj v dnešnej dobe pomáhať kňazom v ich nie ľahkom poslaní.
TK KBS
Spoločenstvo Modlitby za kňazov
Bazilika Sedembolestnej

📷Za fotografie ďakujeme Samuel Brečka.

#abuba #bratislavskaarcidiceza


Autor správy a foto Bratislavská arcidiecéza on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

NEBUĎ AKO... NENÁVISTNÉ KOMENTÁRE 📱👀 👉V ďalšom videu (13.) zo série "nebuď ako..." Vás chceme upozorniť na nenávistné komentáre...

Ne okt 30 , 2022
NEBUĎ AKO… NENÁVISTNÉ KOMENTÁRE 📱👀 👉V ďalšom videu (13.) zo série „nebuď ako…“ Vás chceme upozorniť na nenávistné komentáre na sociálnych sieťach, ktoré sa v poslednom čase vyskytujú čoraz častejšie. Výnimkou nie sú ani výhražné súkromné správy. 👉Pritom v závislosti od obsahu komentáru alebo správy sa ich odosielateľ môže dopúšťať […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close