Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

Dnes sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca konalo ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy pre volebné obdobie 2022 – 2026.

Slávnostne na ňom zložil sľub primátor Bratislavy aj 43 poslankýň a poslancov mestského zastupiteľstva (2 poslanci, ktorí sa nemohli zúčastniť, zložia sľub na nasledujúcom zastupiteľstve). Týmto dnes poslanci a poslankyne, zvolení vo voľbách 29. októbra 2022, oficiálne nadobudli svoj mandát.

ℹ️ Na ďalšom zasadnutí mestského zastupiteľstva, 29. novembra, budú okrem iného vytvorené poradné a kontrolné orgány zastupiteľstva. Ide o konkrétne o komisie, mestskú radu, ale tiež budú volené predsedkyne a predsedovia komisií a členovia jednotlivých komisií. Od momentu vytvorenia týchto orgánov budú môcť poslankyne a poslanci rokovať a diskutovať o všetkých materiáloch nielen v pléne mestského zastupiteľstva, ale tiež v rámci jednotlivých odborných a príslušných komisií a v mestskej rade, kde je priestor na detailnejšiu a hlbšiu diskusiu o materiáloch ako napr. územný plán a jeho zmeny a doplnky, personálne obsadenie dozorných rád a manažmentu mestských podnikov, koncepčné materiály a manuály či mnohé ďalšie strategické dokumenty. Mestské zastupiteľstvo ako zákonodarný orgán mestskej samosprávy tak bude môcť začať naplno schvaľovať všetky dôležité otázky celomestského charakter a hľadať najlepšie riešenia pre naše mesto a pre Bratislavčanky a Bratislavčanov.

Kompletný zoznam poslankýň a poslancov nájdete na https://zastupitelstvo.bratislava.sk

📸 Marek Velček


Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Bratislava - hlavné mesto SR's post

Ut nov 15 , 2022
Dnes sa v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca konalo ustanovujúce zasadnutie Mestského zastupiteľstva hlavného mesta SR Bratislavy pre volebné obdobie 2022 – 2026. Slávnostne na ňom zložil sľub primátor Bratislavy aj 43 poslankýň a poslancov mestského zastupiteľstva (2 poslanci, ktorí sa nemohli zúčastniť, zložia sľub na nasledujúcom zastupiteľstve). Týmto dnes poslanci […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close