Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

🌳 250 dobrovoľníčok a dobrovoľníkov, 1000 vysadených kríkov a 70 nových vzrastlých stromov – Zásadný víkend ako má byť! Tento víkend sa nám podarilo v Petržalke niečo zásadné

🦉🦔V Petržalke, neďaleko bunkrov, sme počas tohto slnečného Zásadného víkendu sadili jarabiny, čremchy, oskoruše, jablone, hrušky, šípky, egreše, bazu, trnky, liesky, hlohy…skrátka pestré domáce druhy stromov a kríkov, ktoré budú poskytovať potravu a tiež domov pre spevavce a mnohé ďalšie drobné živočíchy. Táto výsadba tak doplní sieť biokoridorov vychádzajúcich z Pečnianskeho lesa smerom na juh do poľnohospodárskej krajiny na slovensko-rakúskom pohraničí.

🚴‍♀️🍎 A výsadba poslúži nielen spevavcom, ale každému kto sa po tejto príjemnej trase vyberie na bicykel, na turistiku, či len tak na prechádzku spoznávať históriu bunkrov. V strede výsadbovej plochy bude totiž štylizovaný ovocný sad s prírodným sedením a lúkou so špecifickým režimom kosby, ktorý podporí rozvoj kvitnúcich bylín. Na tomto mieste si tak budete môcť oddýchnuť a v tieni stromov sa potešiť výhľadom na hrad na obzore.

Ďakujeme všetkým veľkým a malým odhodlaným sadičkám a sadičom, že sme práve s vami mohli v sobotu takto zásadne rozbehnúť jesennú výsadbovú sezónu! A ďakujeme aj BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko za spoluprácu pri organizácii a Dopravný podnik Bratislava za kyvadlovú dopravu, vďaka ktorej sa každý mohol dostať na zásadne miesto v zásade pohodlne a tiež s ohľadom na životné prostredie, Pixel Federation za podporu a kolegyniam a kolegom z Oddelenia tvorby mestskej zelene za odborné a trpezlivé rady pri sadení.

Výsadba drevín sa uskutočňuje v rámci projektu baum_cityregion, ktorý je platformou spolupráce mesta Bratislavy a rakúskych organizácií NÖ.Regional a Wirtschaftsagentur Burgenland. Projekt je spolufinancovaný z programu spolupráce Interreg V-A Slovensko – Rakúsko 2014-2020 zo zdrojov Európskeho fondu regionálneho rozvoja (EFRR). Spolufinancovanie projektového rozpočtu mesta Bratislavy je zabezpečené zo zdrojov štátneho rozpočtu SR a z vlastných zdrojov hl. mesta SR Bratislavy. Strategickými partnermi projektu sú Stadt-Umland-Management Wien/Niederösterreich a Bratislavský samosprávny kraj.

📸 Marek Velček


Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Bratislava - hlavné mesto SR's post

Po nov 14 , 2022
🌳 250 dobrovoľníčok a dobrovoľníkov, 1000 vysadených kríkov a 70 nových vzrastlých stromov – Zásadný víkend ako má byť! Tento víkend sa nám podarilo v Petržalke niečo zásadné 🦉🦔V Petržalke, neďaleko bunkrov, sme počas tohto slnečného Zásadného víkendu sadili jarabiny, čremchy, oskoruše, jablone, hrušky, šípky, egreše, bazu, trnky, liesky, hlohy…skrátka […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close