Dnes sa otvorila nová autobusová stanica na Mlynských nivách v Bratislave

Táto moderná stanica je to, čo Bratislava dlho potrebovala – kvalitný prestupný uzol na európskej úrovni, kde komfortne prestúpia ľudia z regionálnych a diaľkových autobusových liniek na naše mestské.

✅ Za celý pracovný deň oblasť autobusovej stanice obsluhuje 11 liniek plus 2 nočné, čo je za deň takmer 2000 spojov.
✅ Každých 45 sekúnd prichádza jeden spoj do bezprostrednej blízkosti stanice.
✅ Za 1 hodinu vie Dopravný podnik Bratislava podnik prepraviť z okolia stanice až 9 000 cestujúcich.
✅ Stanica zlepšuje komfort z cestovania po celom Bratislavskom regióne, vďaka integrovanému systému verejnej hromadnej dopravy môžete cestovať s jedným lístkom v meste aj regióne.
✅ Na stanici môžete zaparkovať auto v podzemnej garáži a bicykel bezpečne v cykloveži.

Jednu vstupnú bránu do nášho mesta – autobusovú stanicu, tak už môžeme skutočne nazvať modernou. Záleží nám na tom, aby takou zmenou prešla aj hlavná vlaková stanica. Preto s ministerstvom dopravy a ŽSR rokujeme o spoločnej architektonickej súťaži na rekonštrukciu hlavnej vlakovej stanice a priľahlého areálu, ktoré vlastnia ŽSR a predstaničného námestia, aby aj tento vstup do Bratislavy a prestupný uzol z koľajovej dopravy bol čo najskôr hodný úrovne hlavného mesta. Kým prebehne architektonická súťaž, v spolupráci s MIB pripravujeme menšie projekty na mestom spravovaných pozemkoch, ktoré zlepšia bezpečnosť a kvalitu okolia stanice.

Začiatkom roka 2019 sa v Bratislave spustili rozsiahle dopravné obmedzenia kvôli prácam na rondeli D4R7 a výstavbe na Mlynských nivách. Práce na rondeli zatiaľ dokončené nie sú, ale ešte na jeseň minulého roku sa vopred podarilo pre dopravu sprístupniť hlavnú ulicu Mlynských nív aj s vylepšeniami, ktoré sme presadzovali a tak ukončiť časť dopravný obmedzení. A od dnes je už otvorená, aj pre mesto jedna z najvýznamnejších súčastí zmeny v tomto území, moderná autobusová stanica.

Ďakujeme všetkým obyvateľkám a obyvateľom zo susedstva za takmer 3-ročnú trpezlivosť počas trvania prác na stanici.


Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

redakcia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

HC SLOVAN sa odvolá voči dnešnému rozhodnutiu Ligovej rady | Správy | HC SLOVAN Bratislava

Št sep 30 , 2021
Ligová rada Tipos Extraligy rozhodla o odpočítaní troch bodov pre HC SLOVAN Bratislava za previnenie vočí Súťažnému poriadku SZĽH. Slovan sa voči tomuto rozhodnutiu odvolá. #VerniSlovanu Ligová rada Tipos Extraligy rozhodla o odpočítaní troch bodov pre HC SLOVAN Bratislava za previnenie vočí Súťažnému poriadku SZĽH. Autor správy, zdroj a foto […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close