Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

Po tretí rok sme zorganizovali mestské inovačné podujatie Climathon Bratislava! 💻Stretlo sa na ňom viac ako 150 účastníkov, ktorí 48 hodín riešili, ako sa môže Bratislava lepšie pripraviť na extrémne výkyvy počasia. Naše kolegyne a kolegovia z viacerých oddelení, ako aj odborní mentori, pomáhali tímom nájsť riešenia klimatickej odolnosti.

🥇 Víťazný tím Acropolis prišiel s nápadom, ako optimalizovať a zlepšiť reakciu mesta na extrémne výkyvy počasia, akými sú napríklad nárazové dažde alebo záplavy.

🥈 Druhé miesto získal tím Dapper, ktorý zefektívňoval zimnú údržbu na základe dát o počasí, kritickej infraštruktúry, či liniek MHD.

🥉 Tretie miesto obsadil tím z Českej republiky, ktorý sa zameral na anonymný zber dát vrámci mestskej multimodálnej aplikácie Po meste. Tieto dáta poskytnú mestu informácie o trasách a výbere dopravných prostriedkov, čo môže byť podkladom na rozhodovanie pri plánovaní dopravy.

Nedeľným odovzdávaním cien to pre nás nekončí. Máme záujem dlhodobo rozvíjať spolupráce a nápady, ktoré vznikli počas víkendu a využiť nadšenie a schopnosti účastníčok a účastníkov.


Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Bratislava - hlavné mesto SR's post

Po okt 24 , 2022
Po tretí rok sme zorganizovali mestské inovačné podujatie Climathon Bratislava! 💻Stretlo sa na ňom viac ako 150 účastníkov, ktorí 48 hodín riešili, ako sa môže Bratislava lepšie pripraviť na extrémne výkyvy počasia. Naše kolegyne a kolegovia z viacerých oddelení, ako aj odborní mentori, pomáhali tímom nájsť riešenia klimatickej odolnosti. 🥇 […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close