Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

Zrevitalizovali sme okolie Pamätníka obetiam extrémizmu👇

Okoliu Pamätníka obetiam extrémizmu na Tyršovom nábreží dlhé roky chýbala dôstojnosť, akú si takéto spomienkové miesto zaslúži. Socha s názvom Zlomené krídlo od autora Pavla Brnu stála uprostred neupravenej asfaltovej plochy, obkolesenej parkujúcimi autami. Pamätník je zhmotneným vyjadrením toho, že extrémizmus nemá v Bratislave miesto, a preto sme spolu s Metropolitný inštitút Bratislavy považovali za potrebné vrátiť mu jeho pietny charakter a okolie upraviť tak, aby bolo zelenšie, bezpečnejšie a krajšie!

Na tomto mieste sme:
😌 vymenili betón a asfalt za trávnik, ktorý je zvlnený tak, aby pripomínal vlnenie vody od centrálneho bodu – pamätníka
🚶‍♀️ upravili chodníčky pre peších
🌳 vysadili 9 nových stromov
💡 pridali osvetlenie, bratislavské lavičky a mobiliár.

Zámerom architektonického návrhu z dielne ateliéru Kataríny Monček bolo doplniť pamätník tak, aby mu okolie nekonkurovalo, ale ho vhodne dopĺňalo a podporovalo. Vznikol tak zelený park, ktorého zvlnený povrch vytvára ideálne podmienky pre posedenie s výhľadom na Dunaj a na hrad!

V spolupráci s Metropolitný inštitút Bratislavy sme v Sade Janka Kráľa realizovali už viacero úprav, ktoré majú za cieľ bezpečnejší a príťažlivejší verejný priestor. V parku sme osadili nové osvetlenie, bratislavské lavičky, pod Mostom SNP sme vytvorili verejné workout ihrisko, komplexnou rekonštrukciou tiež prešli aj podzemné verejné toalety a začali sme s obnovou budovy bývalého nočného salónu.

Revitalizácia okolia Pamätníku obetiam extrémizmu je súčasťou programu obnovy verejných priestorov Živé miesta, ktorého cieľom je modernizácia a skvalitňovanie dlhodobo zanedbaných verejných priestorov v Bratislave 👉 https://mib.sk/zive-miesta/

📸Marek Velček


Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Naživo: Otvorenie zrevitalizovaného okolia Pamätníka obetiam extrémizmu

Ut sep 27 , 2022
Naživo: Otvorenie zrevitalizovaného okolia Pamätníka obetiam extrémizmu Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close