Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

Karpatská a Hradská sú v novom šate! ✨

➡️ Na Karpatskej sme z chodníkov odstránili prehrievajúci sa asfalt a nahradili ho kvalitnou dlažbou, ktorá je funkčná aj esteticky, a príjemne dopĺňa kolorit okolitých budov. Je taktiež pretkaná vzorkami Bratislavskej dlažby, ktorú ste pred rokom mohli vidieť vo vzorkovom “kladačáku” na nádvorí Primaciálneho paláca. Nevyšla tak nazmar ani jedna dlaždica.

Na vozovku sme položili nový asfalt, pri ktorom sme postupovali podľa Technických listov mesta. Rozšírili sme taktiež ostrovček pre peších medzi prechodmi pre chodcov. Ide o detaily – a bezpečnosť!

V oboch smeroch sú teraz červenou vyznačené tzv. ochranné cyklopruhy. Tie znamenajú bezpečný priestor pre cyklistky a cyklistov, no zároveň ho môžu využiť aj širšie vozidlá nad 3,5 tony, ktoré sa nezmestia medzi stredovú čiaru a čiaru ochranného pruhu, avšak cyklista má vždy prednosť. Vozidlá pod 3,5 tony tento cyklopruh využívať nemôžu.

Dôležité je, že vďaka koordinácii s plynármi, ktorí plánovali výmenu potrubí v najbližšom období, sme tieto práce zladili, aby sme tak minimalizovali potrebu zásahov do už opravenej cesty.

➡️ Podobne sme postupovali aj pri rekonštrukcii Hradskej ulice vo Vrakuni, kde sme vďaka spolupráci s BVS, ktorá mala realizovať výmenu vodovodných potrubí v budúcom roku, presunuli túto prerábku pred nami realizovanú opravu cesty. Na Hradskej sme nahradili povrch vozovky novým asfaltovým povrchom na celkovej ploche 9700 metrov štvorcových, po celej dĺžke úseku bola tiež vložená nová betónová prídlažba.

📸 Marek Velček


Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Climathon Bratislava 2022

Pi sep 23 , 2022
🥷 Už čoskoro sa uskutoční 3. ročník Climathon Bratislava 2022! Climathon Bratislava je najväčším inovačným podujatím, zameraným na riešenie klimatickej zmeny. Počas jedného víkendu sa stretnú odborníci z praxe, mentori, lídri a nadšenci z celého Slovenska, aby spoločne zvýšili pripravenosť nášho mesta a dopomohli k vyššej udržateľnosti. Registrujte sa na […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close