Photos from Bratislava – hlavné mesto SR’s post

Vnútorné bazény, kaviareň, knižnica, priestor pre deti, ale aj vonkajší bazén a sauny priamo v centre mesta – to všetko prinesie obnova kúpeľov Grössling. Kým v interiéri kúpeľov pokračujeme s búracími a prípravnými prácami, spolu s Metropolitný inštitút Bratislavy a architektmi z OPPS architettura dolaďujeme aj všetky detaily tak, aby bol výsledok čo najkvalitnejší a najfunkčnejší. Grössling bude zážitok – tak kúpeľný ako aj architektonický.

🏛️ Vonkajší bazén bude čiastočne prestrešený, pričom nám ostane výhľad na obnovený komín z roku 1914 a rovnako aj na pôvodné historické parné kotle. Podobnú architektúru mali napríklad rímske kúpele, kde sa dalo okolo bazéna prechádzať, diskutovať, hrať spločenské hry.

🏜️ Suchá sauna bude súčasťou vnútornej zóny kúpeľov, kde sú sedacie bazény a plavecký bazén. Už v roku 1895 bol na tomto mieste podobný typ sauny – bola to tzv. teplovzdušná komora. Je to ideálna kombinácia s plaveckým bazénom a zároveň sem tak vrátime kúsok histórie. Priestor je navrhnutý tak, že kopíruje pozíciu existujúceho svetlíka a do sauny tak bude prúdiť príjemné denné svetlo.

😶‍🌫️ Parná sauna (alebo parný kúpeľ) je hneď vedľa, tiež v zóne sedacích bazénov. Bude pokračovaním kúpeľného okruhu, kedy človek ide postupne do bazénov najprv s teplotou 35°C, potom 38°C a do posledného 40°C bazéna a pokračuje ďalej do parného kúpeľa zo 48°C parou. A po parnom kúpeli je ešte ďalšia zastávka, a to sprcha a ochladzovací bazén. Tento priestor tiež pracuje s pôvodnou pozíciou svetlíka – architekti tu navrhli zavesený oblúkový podhľad a okolo na bokoch prechádza svetlo cez horný svetlík.

Historickú rekonštrukciu realizujeme s finančnou podporou štátneho Slovak Investment Holding.


Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🚌 Nasledujúci týždeň, od 20.2 do 24.2. 2023, počas jarných prázdnin upraví Dopravný podnik Bratislava režim dopravy nasledovne. ...

Pi feb 17 , 2023
🚌 Nasledujúci týždeň, od 20.2 do 24.2. 2023, počas jarných prázdnin upraví Dopravný podnik Bratislava režim dopravy nasledovne. Väčšina liniek bude premávať v prázdninovom režime. Celý prázdninový týždeň však bude premávať aj linka 144 z Koliby na Kamzík. Vysokoškolské linky 31, 39, 87 a 184 budú premávať bez obmedzení. Školské […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close