ODHODLANIE POĽSKA CHRÁNIŤ VZDUŠNÝ PRIESTOR SR JE NOVOU KAPITOLOU V POĽSKO-SLOVENSKEJ SPOLUPRÁCI 🛡️🇵🇱 🤝🏻 Dnes sme na pôde nášho …

ODHODLANIE POĽSKA CHRÁNIŤ VZDUŠNÝ PRIESTOR SR JE NOVOU KAPITOLOU V POĽSKO-SLOVENSKEJ SPOLUPRÁCI 🛡️🇵🇱

🤝🏻 Dnes sme na pôde nášho rezortu oficiálne privítali ministra národnej obrany Poľskej republiky Mariusza Blaszczaka. Ten potvrdil, že Poľsko je pripravené v momente uzemnenia slovenských stíhačiek MiG-29 chrániť vzdušný priestor SR.

👔 Poľský minister sa počas rokovaní s ministrom obrany Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO zhodol, že bilaterálna spolupráca v oblasti obrany a bezpečnosti je medzi oboma krajinami veľmi intenzívna. Obaja vyzdvihli aj doterajšiu spoluprácu v rámci formátu V4 a štruktúr NATO, ktorá je podľa nich rovnako na veľmi vysokej úrovni.

👍🏻 Zároveň sa navzájom uistili, že poľské aj slovenské vnímanie geopolitickej a bezpečnostnej situácie v našom regióne, ako aj na Ukrajine, je absolútne totožné – našim východným susedom, ktorí bojujú za budúcnosť celej Európy, je potrebné pomáhať v maximálnej možnej miere.

#mosr #polsko #vzdusnypriestor #spolupraca #obrana #bezpecnost


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo obrany Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Epopej slovenských ciest (111.)

Pi apr 29 , 2022
EPOPEJ SLOVENSKÝCH CIEST (111.) Zmes videí od vás. Pamätajte, ak máte na autokamere zachytený dopravný priestupok, zoberte ho a choďte na políciu – vaša výpoveď je nevyhnutná. Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook
close