Obyvatelia Bratislavy sú zvyknutí na vyjadrovanie rôznych názorov formou protestov a sú tolerantní k takýmto postupom – ak prote…

Obyvatelia Bratislavy sú zvyknutí na vyjadrovanie rôznych názorov formou protestov a sú tolerantní k takýmto postupom – ak protestujúci používajú k presadeniu záujmov adekvátne prostriedky. Preto vyzývame účastníkov protestov, aby prišli vyjadriť svoj názor v pokoji a zdržali sa aktivít, ktoré strpčujú život ľuďom v Bratislave.

👉 Mestská polícia Bratislava je aktívna pri stretnutiach krízového štábu Krajského riaditeľstva Policajného zboru, kde sme prerokovali opatrenia na najbližšie dni aj s predstaviteľmi Bratislava – hlavné mesto SR a mestskej časti Staré Mesto – srdce Bratislavy. Výkon služby mestskej polície v rámci bezpečnostného opatrenia bude oproti minulotýždňovému protestu výrazne posilnený. Mestskí policajti budú dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku v oblasti protestu, ale aj na ďalších miestach, kde je predpoklad zhromažďovania väčšieho počtu ľudí.
☝️ V prípade, ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo k páchaniu inej protiprávnej činnosti, tak je mestská a aj štátna polícia pripravená zakročiť formou intervenčného zásahu poriadkových jednotiek voči ľuďom, ktorí sa takéhoto konania dopustia.
☝️ Okrem iného je posilnený monitoring verejných priestorov prostredníctvom mestského kamerového systému. Zábery z neho umožnia efektívne reagovať hliadkam a zasiahnuť na miestach, kde vznikajú konfliktné situácie alebo dochádza k porušovaniu verejného poriadku. Taktiež umožnia spätne dohľadať a identifikovať páchateľov. Mestský kamerový systém je prístupný aj Polícia SR – Bratislavský kraj a ich zložkám.
👏 Vyzývame aj obyvateľky a obyvateľov Bratislavy, ak je to možné, neplánujte si aktivity v oblasti protestu a to najmä z dôvodu možných služobných zákrokov polície.


Autor správy a foto Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Mestská polícia Bratislava on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Milí jarovskí farníci, nakoľko som mal včera večer pozitívny antigenový test na Covid (dnes som bol o 13 hod.na PCR teste no vys...

St aug 4 , 2021
Milí jarovskí farníci, nakoľko som mal včera večer pozitívny antigenový test na Covid (dnes som bol o 13 hod.na PCR teste no vysledok bude do 2 dní), som potencionálne pozitívny a som v karanténe. Sväté omše o 18 hod.sa z toho titulu rušia. V nedeľu pridu odlužiť omše kňazi z […]

Mohlo by Vás zaujímať