OBJASNENÁ VRAŽDA PO VIAC AKO 9 ROKOCH Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil osobu P. Š z vraždy, ktorá sa stala p…

OBJASNENÁ VRAŽDA PO VIAC AKO 9 ROKOCH

Vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil osobu P. Š z vraždy, ktorá sa stala pred viac, ako deviatimi rokmi. V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na 15 až 20 rokov.

Národná kriminálna agentúra vykonala v Martine policajnú akciu. Tej sa zúčastnili jej dvaja vyšetrovatelia a šiesti operatívni pracovníci spolu s banskobystrickým pohotovostným policajným útvarom. Zadržali jednu osobu a vypočuli viacerých svedkov.

Dňa 29. 05. 2013 v Martine na pravom brehu rieky Turiec došlo k usmrteniu Renáty Brezniakovej. Podľa výsledkov súdnej pitvy bolo bezprostrednou príčinou smrti udusenie zaškrtením. Páchateľ ju mal uškrtiť utiahnutím škrtidla okolo krku. Ide teda o úmyselné konanie.

Túto vraždu sa podarilo objasniť po viac ako deviatich rokoch. Dostatok dôkazov na obvinenie konkrétnej osoby sa totiž podarilo získať až v priebehu tohto a minulého roku. Pomohli tomu výpovede svedkov, na podklade ktorých bolo možné odhaliť obvineného.

Sudca pre prípravné konanie okresného súdu v Žiline vzal obvineného do väzby. Dôvodom bola obava, že ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu. Presné okolnosti spáchania skutku a motív sú predmetom ďalšieho dokazovania.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dve lipy na trnavskej Kalvárii majú najmenej dvestodeväťdesiatdva rokov, mesto ich chce zachrániť aj pre budúcnosť | Trnava

Pi apr 29 , 2022
Mnohé stromy, rovnako ako niektorí ľudia, vedia byť krásne aj vo vysokom veku. A rovnako ako ľudia, aj stromy niekedy potrebujú odbornú pomoc na udržanie dobrého zdravotného stavu. Mesto preto ošetrí najstaršie stromy na trnavskej kalvárii, dve chránené lipy veľkolisté, aby sa pohľadom na ne, vôňou kvetov a tieňom pod […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close