OBCHODOVANIE S ĽUĎMI: POMÁHAME CHRÁNIŤ AJ DETI Z DETSKÝCH DOMOV Informačné centrum na Boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenci…

OBCHODOVANIE S ĽUĎMI: POMÁHAME CHRÁNIŤ AJ DETI Z DETSKÝCH DOMOV

Informačné centrum na Boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality MV SR spustilo v týchto dňoch online vzdelávanie odborného personálu centier pre deti a rodiny v oblasti obchodovania s deťmi. Táto iniciatíva vznikla na základe úzkej spolupráce s Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny.

Od septembra do novembra tohto roka plánujeme preškoliť vyše 4 000 profesionálov z centier, ktorí tak budú môcť adekvátne zhodnotiť situácie nesúce znaky obchodovania s ľuďmi.

💬„Prevencia je najúčinnejšia vtedy, keď je adresná. Uvedomujeme si to aj na ministerstve vnútra, zameranie sa na centrá pre deti a rodiny nie je preto náhodou. Práve deti umiestnené v týchto centrách sú obzvlášť zraniteľnými osobami z pohľadu ich potenciálu stať sa obeťou obchodovania s ľuďmi,“ povedala riaditeľka Informačného centra na boj proti obchodovaniu s ľuďmi a prevenciu kriminality ministerstva vnútra Martina Pussová.

😢 V roku 2020 bolo na Slovensku identifikovaných spolu 62 obetí obchodovania s ľuďmi, pričom každou štvrtou bolo dieťa (16 detských obetí). Najčastejšie išlo o pracovné a sexuálne vykorisťovanie.

👮 Ak ste sa Vy alebo niekto vo Vašom stali obeťou obchodovania, kontaktujte políciu.

☎️ Konzultovať svoje otázky, pochybnosti a možnosti pomoci môžete na bezplatnej Národnej linke pomoci obetiam obchodovania s ľuďmi 0800 800 818.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

POMOHLI SME ĎALŠÍM RODINÁM V NÚDZI

So sep 25 , 2021
Viac ako 15-tisíc eur schválila Nadácia PSK pre podporu rodiny na svojom deviatom zasadnutí pre tých, ktorí sa ocitli v ťažkej životnej situácii. Finančné prostriedky rozdelila medzi 26 žiadateľov. Najviac prispela rodinám v núdzi na ➡️rehabilitačné pobyty a základné životné potreby, ako je chladnička, kotol, elektrický vozík, drevo na kúrenie, […]