NOVÉ VEDENIE ŠTÁTNEJ POKLADNICE Ministerstvo financií SR menovalo 2.mája 2022 Miroslava Dobšoviča do funkcie riaditeľa Štátnej …

NOVÉ VEDENIE ŠTÁTNEJ POKLADNICE

Ministerstvo financií SR menovalo 2.mája 2022 Miroslava Dobšoviča do funkcie riaditeľa Štátnej pokladnice. V tejto pozícii vystriedal doterajšieho riaditeľa Dušana Jurčáka, ktorý pokračuje ako zástupca nového riaditeľa.

📎Miroslav Dobšovič pôsobil roky v privátnom bankovom sektore na vedúcich pozíciách. Do Štátnej pokladnice prichádza s jasným cieľom.

„Moja vízia je chrániť pokladnicu v digitálnom svete a zároveň zabezpečovať riadny, spoľahlivý a moderný finančný chod štátu. Prioritou sú bezpečnosť, digitalizácia a spoľahlivosť,“ povedal nový riaditeľ Štátnej pokladnice Miroslav Dobšovič.

Ministerstvo financií SR opätovne potvrdilo svoj záväzok, že pri obsadzovaní vedúcich pozícií v štátnych organizáciách postupuje zodpovedne, efektívne a s dôrazom na odbornosť jednotlivých nominácií.

💡Štátna pokladnica (ŠP) bola zriadená zákonom č. 291/2002 Z. z. o Štátnej pokladnici a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov ako orgán štátnej správy. ŠP je rozpočtová organizácia spadajúca pod kapitolu Ministerstva financií SR. Štátna pokladnica koordinuje centralizáciu riadenia verejných financií a sústavu vzťahov medzi subjektami MF SR, ŠP a ARDAL. ŠP zabezpečuje: realizáciu rozpočtu subjektov verejnej správy, vedenie a správu účtov klientov, realizáciu platobnej operácie klientov, vykonáva finančné operácie na finančnom trhu. Tiež zabezpečuje riadenie likvidity, riadenie rizík, riadenie štátneho dlhu, centralizáciu informácií z účtovníctva a operácie súvisiace s financovaním štátneho dlhu a schodku štátneho rozpočtu.

#ministerstvofinancii #statnapokladnica #riaditel


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo financií SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

✈️ Od dnešného dňa si pripomíname 103. výročie tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika. Celoslovenská spomienková s...

Ut máj 3 , 2022
✈️ Od dnešného dňa si pripomíname 103. výročie tragickej smrti generála Milana Rastislava Štefánika. Celoslovenská spomienková slávnosť bude slávnostným programom pokračovať aj v sobotu 7.5.2022. Začiatok mája sa nesie v znamení spomienkových slávností na tragickú smrť Milana Rastislava Štefánika. Všetkých srdečne pozývame do Košarísk, Brezovej a na Bradlo. Autor správy, […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close