Nezabudni na mňa v aute: Rozhovory s odborníkmi

🔥HORÚCE LETO JE TU🔥

‼️SPÚŠŤAME LETNÚ KAMPAŇ NEZABUDNI NA MŇA V AUTE‼️

NEZABUDNI NA MŇA V AUTE (1.): FATÁLNE NÁSLEDKY PRE DIEŤA❌👶

➡️Od roku 2018, kedy sme preventívnu kampaň začali, policajtky a policajti rozdali viac ako 100 000 letákov a osviežovačov vzduchu do auta, ktoré majú pripomínať, aby vodiči svoje ratolesti ani zvieratá nenechávali v aute.

👮‍♀️👮Policajti po celom Slovensku aj toto leto rozdajú 10 000 letákov najmä na parkoviskách nákupných centier, v okolí kúpalísk, nemocníc, jednoducho všade tam, kde je možné stretnúť rodičov s deťmi, či vodičov so psíkmi.

⚠️Všetkým odporúčame, aby tieto propagačné materiály od polície umiestnili na viditeľné miesto v aute, aby pri opúšťaní vozidla mali na očiach, že nemajú dieťa ani psíka nechať samé v aute.

✅Ako pripomienka môžu poslúžiť napríklad aj mobil, peňaženka alebo kabelka na zadnom sedadle, bez ktorých človek bežne z auta nevystúpi.

💬ROZHOVORY S ODBORNÍKMI

Tento rok sme našu kampaň poňali z iného pohľadu. Budeme sa rozprávať s odborníkmi z lekárskeho prostredia a veteriny, ktorí nám povedia, aké fatálne následky má ponechanie vášho dieťaťa alebo domáceho miláčika v aute.

V prvom videu Primárka oddelenia anesteziológie a intenzívnej medicíny z Univerzitná nemocnica – Nemocnica svätého Michala MUDr. Martina Ščesná upozorňuje, aké fatálne môžu byť následky ponechania dieťaťa v aute:

„Žiaľ, ak rodičia zabudnú dieťa v rozpálenom aute, ktoré sa pri vonkajších podmienkach mení na saunu, je vysoko pravdepodobné, že oň prídu. Detský organizmus sa prehreje tri až päť krát rýchlejšie ako telo dospelého. Dieťa v aute postupne malátnie, je unavené, pridružujú sa bolesti hlavy, zvracanie. Koža je červená, neskôr bledne. Zrýchli sa pulz aj dýchanie. Neskôr sa objavia kŕče, nasleduje bezvedomie, zastavenie krvného obehu, dýchania a nastáva smrť.“

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🔴 1.NEPLÁNOVANÉ ZASADNUTIE MsZ /LIVE PRENOS 🔴

Po jún 20 , 2022
🔴1.NEPLÁNOVANÉ ZASADNUTIE MsZ /LIVE PRENOS 🔴 Autor správy, foto a správu publikoval Poprad – oficiálna stránka mesta on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close