NENALETÍM AKO MALÉ DIEŤA (1.): TOTO JE ROMAN🙋 ➡️Pripravili sme špeciálnu kampaň s názvom „Nenaletím ako malé dieťa“ ktorej cieľ…

NENALETÍM AKO MALÉ DIEŤA (1.): TOTO JE ROMAN🙋

➡️Pripravili sme špeciálnu kampaň s názvom „Nenaletím ako malé dieťa“ ktorej cieľom je bojovať proti podvodom.

➡️Sociálne siete sú plné nástrah. Sme presvedčení, že už každý sa stretol s pokusom o podvod, snahou vymámiť údaje z vašej karty či manipulatívnym statusom plným neprávd.

🧐Je dôležité vedieť, že informácie si treba overovať akýmkoľvek spôsobom. Vedieť, že platobná brána, cez ktorú platíte svojou kreditnou kartou je bezpečná je rovnako dôležité ako nenaletieť dezinformáciám a hoaxom.

➡️V ďalších dňoch vám prinesieme niekoľko posolstiev, ako byť odolný voči podvodom, na ktoré dnes môžete na sociálnych sieťach naraziť prakticky kdekoľvek.

⚠️PODVODNÍCI S FALOŠNÝMI KURIÉRMI⚠️

🔵S týmto podvodom sa stretol takmer každý, kto predával tovar cez inzertné portály alebo sociálne siete. Fiktívny záujemca vám napíše, že za tovar už zaplatil, pošle vám odkaz, kde máte vyplniť údaje z karty, aby vám mohla byť suma pripísaná na účet. Samozrejme podvodník doplní, že údajný „kuriér“ je už na ceste.

🔵Na stránke Hoaxy a podvody – Polícia SR pravidelne varujeme pred týmito premyslenými podvodmi. Falošní záujemcovia o tovar sú väčšinou podvodníci z opačnej strany planéty, preto odporúčame komunikáciu s nimi ukončiť ak nechcete prísť o svoje peniaze.


Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

PRE TÝCH, KTORÍ MAJÚ ZA VOLANTOM „ ŤAŽKÚ NOHU“ 🦵🚗 ✅Bratislavskí dopravní policajti vyzývajú...

St máj 11 , 2022
PRE TÝCH, KTORÍ MAJÚ ZA VOLANTOM „ ŤAŽKÚ NOHU“ 🦵🚗 ✅Bratislavskí dopravní policajti vyzývajú vodičov, aby boli za každých okolností zodpovední a dodržiavali príslušné ustanovenia zákona o cestnej premávke. Ich dodržiavaním predídete neželaným a tragickým následkom na cestách ❗ Autor správy a foto KRPZBA FB Posts

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close