Nemocnica Bory bude najmodernejšou v Strednej Európe

🚑 NEMOCNICA BORY BUDE NAJMODERNEJŠOU V STREDNEJ EURÓPE

Koncom marca 2023 otvorí svoje brány najmodernejšia nemocnica na Slovensku. Nemocnica novej generácie Bory bude poskytovať plánovanú aj akútnu zdravotnú starostlivosť na najvyššej európskej úrovni, ktorá bude plne hradená z verejného zdravotného poistenia.

Disponovať bude najmodernejšími technológiami, ktoré zásadne zvýšia kvalitu diagnostiky a liečby pacienta a skrátia čakacie lehoty. Z pohľadu zdravotníckeho personálu zase zabezpečia vyššiu efektivitu a komfort práce.

Pri jej navrhovaní sa kládol dôraz najmä na to, aby bolo v nemocnici vytvorené príjemné liečivé prostredie, ktoré prispeje k celkovému komfortu pacientov aj personálu a zároveň pomôže k rýchlejšiemu zotaveniu pacienta. Princípy liečivého prostredia sú aplikované naprieč celou nemocnicou.

Pri budúcej Nemocnici Bory by mal vzniknúť aj zdravotnícky kampus. Slúžiť bude ako výučbové a vedecko-výskumné centrum. Memorandum o porozumení medzi Bratislavským samosprávnym krajom (BSK), Penta Hospitals International a Slovenskou zdravotníckou univerzitou (SZU) na rokovaní 8. apríla 2022 schválili bratislavskí krajskí poslanci.

Autor správy a foto Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Polícia SR - Bratislavský kraj's post

Pi mar 24 , 2023
AKTUÁLNE OBMEDZENÁ DOPRAVA NA DIAĽNICI D2 OD HRANIČNÉHO PRIECHODU S ČESKOM SMER MALACKY Diaľniční policajti KDI KR PZ v Bratislave aktuálne vykonávajú potrebné úkony spojené s udalosťou v cestnej premávke, ktorá sa stala na diaľnici D2 v smere z Čiech na Malacky na 22,5 kilometri. Podľa doterajších informácií vodič motorového […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close