NAŠE VYJADRENIE K ZADRŽANIU J. K. V BOSNE A HERCEGOVINE O zadržaní menovaného na území Bosny a Hercegoviny (ďalej len B. a H.) …

NAŠE VYJADRENIE K ZADRŽANIU J. K. V BOSNE A HERCEGOVINE

O zadržaní menovaného na území Bosny a Hercegoviny (ďalej len B. a H.) sme boli formálne informovaní správou Interpolu Bratislava zo 16. apríla 2022 (teda teraz cez víkend, počas veľkonočných sviatkov).

Dnes (19. 4. 2022) sme kontaktovali telefonicky aj elektronickou poštou Veľvyslanectvo SR v Sarajeve, aby sme overili kompetentný orgán B. a H. a tiež oficiálny jazyk v súvislosti s pripravovanou extradičnou žiadosťou a súvisiacich dokumentov, následne boli tieto informácie postúpené ŠTS Pezinok.

Bezprostredne po doručení originálu medzinárodného zatýkacieho rozkazu s prekladom zo strany ŠTS, požiadame o vydanie menovaného Ministerstvo spravodlivosti B. a H.

Rozhodnutie B. a H. o prepustení na slobodu s istými obmedzeniami (odobratie cestovných dokladov, zákaz opustiť územie, povinnosť pravidelne sa hlásiť) predstavuje vnútroštátne rozhodnutie vydané na základe právneho poriadku tejto krajiny. Slovenská strana rešpektuje takéto rozhodnutie, nemôže zasahovať do extradičného konania nezávislého štátu, najmä berúc do úvahy skutočnosť, že väzba je len jedným (i keď najčastejším) z prostriedkov pre zaistenie účelu extradície, pričom rozhodnutiu predchádza spravidla posúdenie okolností konkrétneho prípadu.

Celé vyjadrenie aj s možnosťou použitia pre médiá nájdete na stiahnutie tu 👉 https://bit.ly/3xyYZ9D 🎥 .


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo spravodlivosti SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🌹SRDEČNE POZÝVAME 😊

Ut apr 19 , 2022
🌹SRDEČNE POZÝVAME 😊 Nezabudnite! Prednáška o kvetoch a umení v príjemnom prostredí ateliéru Kvety Kukučka už dnes o 17.00. 😉 Príďte si vypočuť zaujímavé informácie, podebatovať pri kávičke a stráviť príjemný podvečer. 🗣☕️ Tešíme sa na vás.😊 Autor správy, foto a správu publikoval Žilinský Samosprávny Kraj on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close