Na území Bratislavy stúpa hladina riek Dunaj a Morava

🌧️Na území Bratislavy stúpa hladina riek Dunaj a Morava. Podľa hydrologickej predpovede SHMÚ by hladina mala kulminovať v skorých ranných hodinách v pondelok, na úrovni zhruba 700 cm na Dunaji. Táto úroveň hladiny zatiaľ nepredstavuje vážne riziko záplav zastavaných území v Bratislave. Situáciu ale dôsledne monitorujeme, spolu so Slovenským vodohospodárskym podnikom a Hasičským a záchranným zborom, ktoré v prípade potreby zodpovedajú aj za rozmiestňovanie protipovodňových zábran. O prípadných zmenách hydrologickej predpovede Vás budeme informovať.

🦟💥🥊 Súčasná hladina Dunaja a Moravy už teraz zaplavuje inundačné územia, najmä v okolí Devínskej Novej Vsi, Devína, Petržalky, Rusoviec a Čunova, ktoré sú zároveň aj významnými liahniskami komárov. Počas nasledujúceho týždňa bude preto mesto vykonávať rozsiahle zásahy larvicídom BTI, aby sme minimalizovali kalamitné liahnutie záplavových komárov.

Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Na území Bratislavy stúpa hladina riek Dunaj a Morava

Ne júl 18 , 2021
🌧️Na území Bratislavy stúpa hladina riek Dunaj a Morava. Podľa hydrologickej predpovede SHMÚ by hladina mala kulminovať v skorých ranných hodinách v pondelok, na úrovni zhruba 700 cm na Dunaji. Táto úroveň hladiny zatiaľ nepredstavuje vážne riziko záplav zastavaných území v Bratislave. Situáciu ale dôsledne monitorujeme, spolu so Slovenským vodohospodárskym […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close