MIMORIADNE VAROVANIE: DNES SA SPUSTILA MASÍVNA DEZINFORMAČNÁ KAMPAŇ, TRVAŤ BUDE AŽ DO AUGUSTA

MIMORIADNE VAROVANIE: DNES SA SPUSTILA MASÍVNA DEZINFORMAČNÁ KAMPAŇ, TRVAŤ BUDE AŽ DO AUGUSTA


MIMORIADNE VAROVANIE: ZAČALA SA DEZINFORMAČNÁ KAMPAŇ NA PREKRÚTENIE SOVIETSKEJ OKUPÁCIE Z ROKU 1968

V online priestore sa začali šíriť statusy, podľa ktorých o okupácii ČSSR v roku 1968 rozhodol „Ukrajinec“ Leonid Brežnev, vtedajší prvý muž ZSSR. Ide o začiatok masívnej dezinformačnej kampane, ktorá nás zasiahne najbližšie týždne a bude trvať až do výročia v auguste 2022.

PREČO VZNIKÁ TÁTO DEZINFORMAČNÁ KAMPAŇ?

Rôzne organizované skupiny sa snažia veľmi opatrne hájiť vojenskú agresiu Ruskej federácie. Môžu to robiť z dvoch dôvodov:

1. Priamo reprezentujú záujmy Ruskej federácie, a teda v podstate plnia úlohy zahraničného agenta, ktorého cieľom je rozklad demokratických princípov Slovenskej republiky a s tým spojené ohrozenie bezpečnosti jej všetkých obyvateľov.

2. Robia to zo sebeckých dôvodov, pretože si všímajú, ako časť slovenskej spoločnosti stojí na strane Ruskej federácie, keďže rovnakí ľudia budú stáť vždy v opozite k tzv. hlavnému prúdu, nech je hocaký. Rovnaká skupina ľudí sa zároveň vyznačuje spomienkovým sentimentom, keď si na roky komunistickej diktatúry spomínajú v dobrom, keďže boli deťmi, no okolnosti tohto krvavého teroru z hlavy úplne vytlačili.

PREPISOVANIE HISTÓRIE PO VZORE ZSSR

Z uvedených dôvodov budeme na internete sledovať čoraz viac naratívov podsúvajúcich myšlienku, že za august 1968 vlastne Rusi vôbec nie sú zodpovední, že to bola zodpovednosť Ukrajincov, že Rusi nás chceli vlastne ochrániť.

Organizované skupiny nutne potrebujú zvrátiť štandardný odpor našej spoločnosti voči sovietskej okupácii, respektíve prehodiť celú zodpovednosť na Ukrajincov. Pôjde o významný zápas pravdy a klamstiev. Pôjde o snahu prepísať dejiny tak, ako to kedysi robili lídri ZSSR, keď napríklad z fotografií vymazávali ľudí, ktorí sa stali medzičasom „triednymi nepriateľmi“.

VYSVETLENIE, PREČO IDE O MANIPULÁCIU

Snaha o zhodenie zodpovednosti na Ukrajincov vo veci okupácie nie je nová. Už pred rokmi sa o to pokúsili ruskí komunisti. Vtedy vydalo Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze nasledovné stanovisko, ktoré aj zdôvodní to, prečo sú reči o Brežnevovi ako Ukrajincovi zákernou inforamčnou manipuláciou:

Upřímně řečeno, ani trochu nás nepřekvapuje, že se KSČM pokouší dostat do mediálního prostoru nepravdivé zprávy a vyprovokovat ve společnosti pochybení nad nespornými historickými skutečnostmi. Je nám naprosto zřejmé, že se tento pokus načasoval na objednávku Kremlu, který se tak snaží zbavit se odpovědnosti za své zločiny v době, kdy si Češi a Slováci připomínají 50. výročí velké tragédie obou národů.

Plně souhlasíme s názorem, že nezáleží na etnické příslušnosti hlavních aktérů invaze ´68, jelikož odpovědnost za zločiny totalitní diktatury nese jen a pouze zrůdný komunistický režim. Nemůžeme však nechat bez povšimnutí nepravdivá tvrzení, která se zásluhou předsedy KSČM rozšířila v médiích, jelikož právě rozmlžení povědomí o událostech minulosti je hlavním nástrojem dezinformačních kampaní.

Tvrzení číslo 1: „Brežněv byl Ukrajinec“.
Skutečnost: Brežněv byl Rus. Svědčí o tom jeho vlastní vyjádření v knize Vzpomínky (1979), kde psal: „A tak jsem podle národnosti Rus, původem jsem proletář, dědičný metalurg.“

Tvrzení číslo 2: „V sovětském politbyru byl v té době jediný Rus, který hlasoval proti [invazi].“
Skutečnost: Z 11 členů politbyra ÚV KSSS, kteří dne 17. srpna 1968 hlasovali o vstupu vojsk do Československa, bylo kromě Brežněva 5 dalších funkcionářů ruské národnosti – Gennadij Voronov, Andrej Kirilenko, Alexej Kosygin, Michail Suslov, Alexander Šelepin – minimálně tedy 6 Rusů. Za Ukrajince se považovali Nikolaj Podhornyj, Dmytro Poljanskyj a Petro Šelest. Patřil tam taky 1 Bělorus – Kiril Mazurov a 1 Lotyš – Arvīds Pelše. Jsou to veřejně dostupné informace, které si každý může jednoduše ověřit.

Tvrzení číslo 3: „Zástupce Ruska [v politbyru] hlasoval proti [invazi].“
Skutečnost: Všichni 11 členů politbyra hlasovali pro invazi vojsk do Československa. Rozhodnutí politbyra ÚV KSSS se tradičně schválovali jednohlasně, a předmětné rozhodnutí nebylo výjimkou.

Je potřeba taktéž připomenout důležitou roli, kterou hrál v přípravě invaze další Rus, Jurij Andropov, který, i když v té době byl pouze kandidát na člena politbyra, již tehdy vedl sovětskou KGB a hodně se podílel na plánovaní kampaně.

V neposlední řadě musíme také brát v potaz, že Ukrajina, podobně jako další sovětské republiky, byla sama okupována ruským komunistickým režimem (Ukrajinská lidová republika byla násilně připojena k Sovětskému Svazu poté, co byla v letech 1919-1920 okupována ruskými bolševiky).

Zdroj: https://www.facebook.com/UkraineEmbassyinCzechia/posts/1861766240583348 Autor správy, foto a správu publikoval Polícia Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🥇 Zlatý karatista! 🥇 👉 28. mája sa medzinárodneho turnaja karate 🥋 Eurocup v rakúskom Zell am See zúčastnil aj náš karatista Ro...

Ne jún 5 , 2022
🥇 Zlatý karatista! 🥇 👉 28. mája sa medzinárodneho turnaja karate 🥋 Eurocup v rakúskom Zell am See zúčastnil aj náš karatista Roman Hrčka 🔥 🥇 Obsadil perfektné 1. miesto v kategórií karate kata U21 🥋 Gratulujeme k úspechu 👏👏 Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár – […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close