MESTSKÁ POLÍCIA BRATISLAVA POSILŇUJE VÝKON SLUŽBY POČAS AVIZOVANÉHO PROTESTU Obyvateľky a obyvatelia Bratislavy sú zvyknutí n…

MESTSKÁ POLÍCIA BRATISLAVA POSILŇUJE VÝKON SLUŽBY POČAS AVIZOVANÉHO PROTESTU

Obyvateľky a obyvatelia Bratislavy sú zvyknutí na vyjadrovanie rôznych názorov formou protestov a sú tolerantní k takýmto postupom – ak protestujúci používajú k presadeniu záujmov adekvátne prostriedky. Preto vyzývame účastníkov plánovaných protestov, aby svoj názor vyjadrovali v pokoji a zdržali sa aktivít, ktoré strpčujú život ľuďom v Bratislave.

Mesto Bratislava a Mestská polícia Bratislava sú plne súčinní s Políciou SR, ktorá koordinuje bezpečnostné opatrenia počas protestu.

Podľa ohlásenia zhromaždenia na mestskej časti Staré Mesto sa protest začína konať vo štvrtok 5. augusta na Hodžovom námestí od 8:00 a trvať bude aj v piatok 6. augusta. Hlavné mesto zároveň disponuje informáciami o ďalších neohlásených zhromaždeniach, ktorých priebeh budú poriadkové jednotky sledovať a prípadne zasahovať.
👉Vyzývame obyvateľky a obyvateľov Bratislavy, ak je to možné, neplánujte si aktivity v oblasti protestu a to najmä z dôvodu možných služobných zákrokov polície.

✅Výkon služby mestskej polície v rámci bezpečnostného opatrenia bude oproti minulo týždňovému protestu výrazne posilnený. Mestskí policajti budú dohliadať na dodržiavanie verejného poriadku v oblasti protestu, ale aj na ďalších miestach, kde je predpoklad zhromažďovania väčšieho počtu ľudí.

✅V prípade, ak by došlo k narušeniu verejného poriadku alebo k páchaniu inej protiprávnej činnosti, tak je mestská a aj štátna polícia pripravená zakročiť formou intervenčného zásahu poriadkových jednotiek voči ľuďom, ktorí sa takéhoto konania dopustia.

✅Okrem iného je posilnený monitoring verejných priestorov prostredníctvom mestského kamerového systému. Zábery z neho umožnia efektívne reagovať hliadkam a zasiahnuť na miestach, kde vznikajú konfliktné situácie alebo dochádza k porušovaniu verejného poriadku. Taktiež umožnia spätne dohľadať a identifikovať páchateľov. Mestský kamerový systém je prístupný aj Policajnému zboru a jeho zložkám.


Autor správy, foto a správu publikoval Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

V SÚVISLOSTI S OBJASŇOVANÍM VIACERÝCH PROTIPRÁVNYCH KONANÍ Z NEDÁVNYCH PROTESTOV SA POLÍCIA OBRACIA AJ NA VEREJNOSŤ 👉Tak ako sm...

St aug 4 , 2021
V SÚVISLOSTI S OBJASŇOVANÍM VIACERÝCH PROTIPRÁVNYCH KONANÍ Z NEDÁVNYCH PROTESTOV SA POLÍCIA OBRACIA AJ NA VEREJNOSŤ 👉Tak ako sme Vás v súvislosti so zhromaždením, ktoré sa uskutočnilo dňa 29.07.2021 už v uplynulých dňoch informovali, bratislavská polícia priebežne analyzuje a vyhodnocuje získané audiovizuálne záznamy, ako aj iné informácie za účelom vyvodenia […]

Mohlo by Vás zaujímať