MESTO PONÚKA ŠIROKÚ ŠKÁLU SOCIÁLNYCH SLUŽIEB PRE RÔZNE SKUPINY OBYVATEĽSTVA Samospráva dlhodobo poskytuje terénne služby pre o…

MESTO PONÚKA ŠIROKÚ ŠKÁLU SOCIÁLNYCH SLUŽIEB PRE RÔZNE SKUPINY OBYVATEĽSTVA

Samospráva dlhodobo poskytuje terénne služby pre osoby s nepriaznivým zdravotným stavom či seniorom. Vybrať si môžu z týchto možností:

👉🏻PREPRAVNÁ SLUŽBA – určená je pre obyvateľov odkázaných na individuálnu prepravu s obmedzenou schopnosťou pochybu, ktorí sa potrebujú dopraviť napríklad do zdravotníckych zariadení, ísť na nákup alebo vybaviť úradné záležitosti.

👉🏻POŽIČIAVANIE POMÔCOK – službu môžu využiť tí, ktorí sú odkázaní na kompenzačnú pomôcku. Obyvatelia si môžu zapožičať rôzne druhy, ktoré im uľahčia život alebo zvýšia ich sebestačnosť a nezávislosť. Sú to napríklad postele, chodítka, invalidné vozíky, WC kreslá, dosky na vaňu a iné. Požičať si ich môžu osoby s trvalým pobytom v Banskej Bystrici, ako aj ľudia, ktorí žijú vo vzdialenosti 100 km od mesta.

👉🏻REGENERAČNO-REKONDIČNÉ SLUŽBY – ide o pomoc, ktorá je poskytovaná osobám s chorobou, úrazom či s bolesťami pohybového aparátu. Obyvatelia si môžu zacvičiť s fyzioterapeutom alebo využiť masáž, rašelinové zábaly BIO lampu, elektrostimuláciu, ale aj rôzne iné procedúry.

👉🏻STRAVOVANIE – stravovať sa je možné v jedálni pri mestskom úrade, ďalej v priestoroch KOMUCE na Krivánskej ulici č. 22, ale aj v Zariadení pre seniorov Jeseň na Internátnej 10. Mesto zabezpečuje aj dovoz obedov do domácností obyvateľov, ktorí si najmä zo zdravotných dôvodov nemôžu jedlo vyzdvihnúť.

Obyvatelia, ktorí majú záujem o niektorú z týchto služieb, môžu získať viac informácií na tomto odkaze ➡️ https://www.banskabystrica.sk/zivot-v-meste/socialna-pomoc/. Informácie sú zároveň dostupné aj v Klientskom centre MsÚ, na telefónnom čísle 048/ 4330 777, a taktiež v Agentúre sociálnych služieb na Robotníckej ulici č. 12 (048/ 4144 332).


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Banská Bystrica on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

💙🔥💙

Ut jún 21 , 2022
💙🔥💙 Od dnes sú na ticketmedia.sk v predaji lístky na prvé predkolo LM proti Dinamo Batumi, ktoré sa hrá 6.7. o 20:30 na Tehelku. Samozrejme najvernejší Slovanista by mal mať za pár desiatok eur kúpenú permanentku – ktorá je tak isto stále v predaji a zápas máš v cene. Momentálne […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close