Martin Šuster, ktorý bol riaditeľom odboru výskumu v Národnej banke Slovenska, dostal v parlamente zelenú ✅ a mieri do Rady pre …

Martin Šuster, ktorý bol riaditeľom odboru výskumu v Národnej banke Slovenska, dostal v parlamente zelenú ✅ a mieri do Rady pre rozpočtovú zodpovednosť.

🔹Martin Šuster, ktorý dnes pôsobí v tíme plánu obnovy, je rešpektovaný ekonóm, ktorý sa dlhoročne venuje problematike makroekonómie, verejných financií. Je fellow Slovenskej ekonomickej spoločnosti, predseda správnej rady Transparency International Slovensko a lektor na Ekonomická univerzita v Bratislave.


NR SR SCHVÁLILA NOMINÁCIU MARTINA ŠUSTRA NA ČLENA RRZ

Novým členom Rady pre rozpočtovú zodpovednosť sa stane ekonóm Mgr. Martin Šuster, PhD. Na pozícii vystrieda prof. Ing. Anettu Čaplánovú, PhD., ktorej funkčné obdobie sa končí 2. júla 2022.

Martina Šustra (1975) do funkcie navrhol guvernér Národnej banky Slovenska, ktorý na základe Zákona o rozpočtovej zodpovednosti nominuje jedného z troch členov RRZ. Dnešné hlasovanie NR SR schválilo túto nomináciu.

M. Šuster bol riaditeľom odboru výskumu NBS, dnes pôsobí v tíme plánu obnovy ako ekonomický analytik na odbore vzdelávania, inovácií a verejných financií. Je fellow Slovenskej ekonomickej spoločnosti, predseda správnej rady Transparency International Slovensko a lektor na Ekonomickej univerzite v Bratislave.

Foto – NBS Autor správy, foto a správu publikoval Národná banka Slovenska on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Nigel Marven pri sledovaní vtákov v Malých Karpatoch. Výroba dokumentárneho filmu Divoká príroda Slovenska je v plnom prúde a my...

Ut máj 10 , 2022
Nigel Marven pri sledovaní vtákov v Malých Karpatoch. Výroba dokumentárneho filmu Divoká príroda Slovenska je v plnom prúde a myslíme, že sa máme na čo tešiť. Nad projektom prevzal záštitu minister životného prostredia Ján Budaj #NigelMarven #mžpsr Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo životného prostredia SR on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close