LENI – streda 9. marca Táto téma už dlho nebola taká aktuálna, ako dnes. Aká je zodpovednosť umelca za jeho dielo? Aká je hr…

LENI – streda 9. marca

Táto téma už dlho nebola taká aktuálna, ako dnes.

Aká je zodpovednosť umelca za jeho dielo? Aká je hranica medzi posluhovaním ideológii, aktívnou spoluúčasťou na budovaní režimu a umeleckou tvorbou? Komu by ste dali svoj talent do služieb vy?

Pôvodná slovenská hra Leni autorskej dvojice Valerie Schulczovej a Romana Olekšáka o fiktívnom stretnutí dvoch skutočných ľudí. Legendárneho moderátora Johnnyho Carsona, ktorého „The Tonight Show Starring Johnny Carson“ patrila tridsať rokov k najsledovanejším talkshow Ameriky, a kontroverznej Leni Riefenstahlovej, „dvornej režisérky“ Adolfa Hitlera.

🏆 Zdena Studenková získala za rolu Leni cenu DOSKY 2014 za najlepší herecký výkon.

😷 Momentálne pre vás hráme v režime základ. Aj naďalej platí povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty respirátorom FFP2.

✨ Účinkujú Zdena Studenková, Ľubomír Paulovič, Eva Mária Chalupová a.h., Juraj Bača a.h.

🎟 Vstupenky: bit.ly/Leni_SND

Autor správy, foto a správu publikoval Slovenské národné divadlo on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Záhorie deťom z Ukrajiny - Záhorská Bystrica

Po mar 7 , 2022
Občianske združenie Pajštún so sídlom v Borinke a obec Borinka organizuje zbierku pod názvom Záhorie deťom z Ukrajiny 📚 Jej cieľom je vyzbierať od obyvateľov obcí Záhoria motivačné a edukačné materiály, ako sú detské ilustrované knihy, omaľovánky, farbičky, puzzle, stolové hry, pomôcky pre kreatívne a tvorivé aktivity, ktoré budú priamo […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close