KULTÚRNY TIP Z MESTA: DEJEPIS ALEBO ODKEDY TO HRÁME?👈 Štvrtý diel obľúbenej diskusnej talkshow – Hry v DPOH, z dielne Bratislavs…

KULTÚRNY TIP Z MESTA: DEJEPIS ALEBO ODKEDY TO HRÁME?👈
Štvrtý diel obľúbenej diskusnej talkshow – Hry v DPOH, z dielne Bratislavského kultúrneho a informačného strediska, sa bude niesť v znamení histórie. Pozvanie moderátorky Zuzany Kovačič Hanzelovej tentokrát prijali: Sandra Polovková – riaditeľka organizácie Post Bellum a Marek Fašiang – herec a vyštudovaný právnik.

„Myslím si, že dejiny vedia ovplyvniť aj našu budúcnosť,“ hovorí Sandra Polovková, riaditeľka občianskeho združenia Post Bellum SK, ktoré vyhľadáva a dokumentuje spomienky pamätníkov kľúčových momentov 20. storočia. Prečo je dôležité spoznať dejiny? Prečo sa herec Marek Fašiang rozhodol študovať právo a aký vzťah má k historickým knihám? Prečo sa dejiny opakujú? Pozvanie do relácie prijala aj obľúbená skupina reprezentujúca kultúrnu pestrosť minulosti Bratislavy Preßburger Klezmer Band, ktorá predstaví výnimočnú klezmer hudbu v jazyku jidiš.

👉O dôležitosti našej histórie sa dozviete 14. júna o 19.00 v ďalšej časti Hier v DPOH. Sledovať ich môžete online na Facebooku Divadla P. O. Hviezdoslava, hlavného mesta Bratislava a mediálneho partnera – Denníka N.
Ďalšie diely Hier v DPOH už budú s divákmi v divadle v druhej polovici júla a v auguste. Všetky informácie budú čoskoro dostupné na www.dpoh.sk


Autor správy a foto Dúbravka – mestská časť Bratislavy on Facebook Zdroj Dúbravka – mestská časť Bratislavy on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

A post from Farnosť Svätej rodiny (BA-Petržalka II.)

Ne jún 13 , 2021
Autor správy a foto Farnosť Svätej rodiny (BA-Petržalka II.) on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať