Kamery v Bratislave

Odhaľujú vreckárov, autičkárov, ale aj vrahov. Tak začal v roku 2006 príspevok o Mestskom kamerovom systéme v správach STV Ivan Janda. ⬇⬇⬇

🔵 Pred šestnástimi rokmi sa monitorovanie bratislavských ulíc kamerami stále len rozbiehalo. Dnes využívame presne 500 kamier, cez ktoré dozeráme nielen na spomínaných vreckárova autičkárov.
🔵 Kamery v uliciach hlavného mesta pôsobia v prvom rade preventívne. Zároveň nám umožňujú mať pod dohľadom zastávky mestskej hromadnej dopravy, dopravné radiály, detské ihriská alebo napríklad nové športoviská Cvičko či ďalšie verejné priestory.
🔵 Kamery využívame aj počas rozličných protestov, zhromaždení a pochodov, pomáhajú nám identifikovať nebezpečné situácie a včas zasiahnuť. Monitorujeme nimi nočné ulice a dokážeme promptne reagovať napríklad pri vznikajúcich potýčkach. Zábery z kamier taktiež slúžia ako dôkazy a využíva ich aj Polícia Slovenskej republiky.
🔵 V septembri minulého roku sme vybudovali nové moderné kamerové stredisko, prostredníctvom ktorého majú naši zamestnanci dohľad nad najdôležitejšími miestami v Bratislave. A kamerový systém naďalej rozširujeme.

🟡 Počas letných prázdnin sa prostredníctvom televíznych reportáží z archívu RTVS pozrieme na tridsať rokov fungovania Mestskej polície Bratislava a zároveň aj histórie nášho mesta.


Autor správy a foto Mestská polícia Bratislava on Facebook Zdroj Mestská polícia Bratislava on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

SVETOVÝ HUMANITÁRNY DEŇ Prídite zažiť cestu utečenca do charitnej záhrady na Kapitulskej 18 v Bratislave počas Svetového humani...

Št aug 18 , 2022
SVETOVÝ HUMANITÁRNY DEŇ Prídite zažiť cestu utečenca do charitnej záhrady na Kapitulskej 18 v Bratislave počas Svetového humanitárneho dňa 19. augusta od 16.00 h. Čaká vás moderovaná diskusia, koncert a iný bohatý program. Prejdite cestou utečenca s charitou. Bratislavská arcidiecézna charita #abuba #bratislavskaarcidieceza Autor správy a foto Bratislavská arcidiecéza on […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close