INICIATÍVA CATCHING-UP REGIONS POMÁHA V ROZVOJI REGIÓNOV 👏✅ Banskobystrický samosprávny kraj, Prešovský samosprávny kraj a Koši…

INICIATÍVA CATCHING-UP REGIONS POMÁHA V ROZVOJI REGIÓNOV 👏✅

Banskobystrický samosprávny kraj, Prešovský samosprávny kraj a Košický samosprávny kraj hodnotili tretiu etapu iniciatívy pre dobiehajúce regióny Catching-Up Regions. Progres a plány predstavili na záverečnej konferencii v Košiciach.

🟢 BBSK je súčasťou iniciatívy Catching-Up Regions od roku 2019.

„Dnes môžeme konštatovať, že viaceré projekty, smerované na pomoc najmenej rozvinutým regiónom, už prinášajú reálne výsledky. Spomeniem napríklad projekt Agentúry integrovanej starostlivosti, ktorý priniesol doslova revolúciu v sociálnej starostlivosti. Agentúra zamestnáva opatrovateľky, ktoré sa o seniorov starajú priamo u nich doma, v ich prirodzenom prostredí. Služba je dostupná v pätnástich obciach Mikroregiónu pri Slanej, z ktorých väčšinu tvoria malé obce, ktoré by z vlastných rozpočtov podobnú službu nedokázali zaplatiť. V rámci kraja sú podobné centrá dostupné aj v ďalších troch mikroregiónoch a postupne by sme nimi chceli pokryť až polovicu nášho územia. Rovnako sa vďaka iniciatíve Catching-Up Regions modernizuje praktické vyučovanie na našich stredných školách, rozvíjame spoluprácu s firmami a postupne začíname modernizovať aj prístup k službám vo verejnej doprave,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

Catching-up Regions (CuRI) je iniciatívou na pomoc dobiehajúcim regiónom na podporu ich rastu a inovácií, odstránenie prekážok pre lepšie využívanie európskych fondov a na zvýšenie prínosu investícií. Na Slovensku sa realizuje vďaka spolupráci Európskej komisie, Svetovej banky, Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácii SR a príslušného samosprávneho kraja. Do iniciatívy bol v roku 2018 pilotne vybraný Prešovský samosprávny kraj, v roku 2019 Banskobystrický samosprávny kraj a v roku 2020 sa do CuRI zapojil aj Košický samosprávny kraj.

#BBSK #dobrykraj #CatchingUpRegions


Autor správy, foto a správu publikoval Banskobystrický samosprávny kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Patenting bioinformatics inventions

St jún 15 , 2022
👩‍🔬👨‍🔬Milí doktorandi a postdoktorandi zo SAV, Kancelária pre transfer technológií SAV vás pozýva na webinár: Patentovanie bioinformatických vynálezov.🔬 📅Kedy? 22. júna 2022, 16:00 – 17:30 Pre viac informácií a registrácia navštívte ich web 👉 https://forschung.univie.ac.at/services/veranstaltungen-trainings/sonstige-veranstaltungen/patenting-bioinformatics-inventions/?fbclid=IwAR39tYFmmcmpBf1aI3YKveHqSMnw53HeqsZg7NF28C_Ias5923Kk8K5CGTI Patenting bioinformatics inventions Autor správy a foto Slovenská akadémia vied on Facebook Zdroj Read More

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close