IDEME PRÍKLADOM: NA ENERGETICKÚ KRÍZU SME SA PRIPRAVILI V PREDSTIHU Úradu Ministerstva financií sa za posledné dva roky podari…

IDEME PRÍKLADOM: NA ENERGETICKÚ KRÍZU SME SA PRIPRAVILI V PREDSTIHU

Úradu Ministerstva financií sa za posledné dva roky podarilo znížiť náklady na energie o vyše 81-tisíc eur. Dôležitosť úsporných opatrení, ktoré sme začali zavádzať do praxe, sa naplno prejavila práve v čase, keď ceny energií stúpajú. Rezort má totiž dostatok prostriedkov, aby sa s energetickou krízou dokázal s prehľadom vyrovnať. Dobrým hospodárením zároveň šetríme aj peniaze všetkých daňových poplatníkov.

„Na ministerstve financií sme pripravili desatoro energeticky hospodárnych opatrení, ktoré nám aj v nasledujúcich rokoch významne znížia náklady na energie. Chceme tak byť pozitívnym príkladom aj pre ostatné ministerstvá,“ povedal generálny riaditeľ sekcie majetku a služieb MF SR Martin Štuk.

Úrad ministerstva financií tak môže byť inšpiráciou aj pre ostatné zložky štátnej správy – a to nie len v šetrení finančných zdrojov, ale aj životného prostredia.

DESATORO ENERGETICKEJ HOSPODÁRNOSTI

🌍Osadenie inteligentného systému merania spotreby energií v budove.
🌍Zavedenie systémov efektívneho riadenia a regulácie energií. Výmena termostatických hlavíc a inteligentné centrálne regulovanie vykurovania môžu zabezpečiť úsporu až do 30% prevádzkových nákladov a zvýšiť komfort na pracovisku.
🌍Hydraulické vyregulovanie vykurovacej sústavy.
🌍Osadenie termostatických hlavíc.
🌍Zateplenie podkrovia alebo striech.
🌍Zateplenie rozvodov tepla v budove.
🌍Informačná kampaň či školenie o možnostiach úspor energie medzi zamestnancami.
🌍Zníženie teploty vo vykurovacích miestnostiach aspoň o 1°C.
🌍Inštalácia obnoviteľných zdrojov energie.
🌍Výmena starého osvetlenia za svietidlá s LED technológiou. Tým môžeme znížiť nainštalovaný príkon až o 42% a dosiahnuť tak úsporu elektrickej energie. Zároveň klesnú aj náklady na ich údržbu.

#ministerstvofinancii #ekologicky #usporaenergii #zeleneministerstvo


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo financií SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🤸‍♀️⛹️‍♀️Denné športové tábory pre deti sa uskutočnia v Športovej hale Lamač Na barine počas júla. Organizuje ich OZ Lamač v poh...

Ut jún 21 , 2022
🤸‍♀️⛹️‍♀️Denné športové tábory pre deti sa uskutočnia v Športovej hale Lamač Na barine počas júla. Organizuje ich OZ Lamač v pohybe. 🥇Na deti od 6 rokov čaká multi športový program spojený s premietaním vzdelávacích prírodopisných a iných filmov. Desiata, obed a olovrant sú v cene. Bližšie info na: https://bit.ly/3QDaQus Autor […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close