FC NITRA ŤAHÁ SVOJU AKADÉMIU KU DNU, MESTO SA NAPRIEK TOMU SNAŽÍ DEŤOM POMÔCŤ Radnica hľadá dlhodobo spôsob, ako pomôcť futbalo…

FC NITRA ŤAHÁ SVOJU AKADÉMIU KU DNU, MESTO SA NAPRIEK TOMU SNAŽÍ DEŤOM POMÔCŤ

Radnica hľadá dlhodobo spôsob, ako pomôcť futbalovej mládeži. Najväčšou prekážkou pomoci je paradoxne samotný klub FC Nitra.

Súkromný futbalový klub FC Nitra je spleťou neprehľadných majetkových pomerov, zlého manažmentu a netransparentných finančných tokov. FC Nitra sa svojim utorkovým vyhlásením pokúsila preniesť zodpovednosť za nespôsobilé vedenie vlastnej súkromnej firmy na samosprávu. Klub požaduje od mesta pomoc, no zároveň priznáva, že do dnešného dňa nebol schopný vydokladovať dotáciu z roku 2019.

PREČO INÝM KLUBOM ÁNO A FC NITRA NIE?

Mesto Nitra dlhodobo podporuje šport a najmä športujúcu mládež. Aj tento rok radnica v rámci dotácií športovým klubom vyčlenila viac ako 600 tisíc eur, z čoho polovica pôjde práve mládeži. Napríklad hokejovému klubu HK Nitra poputuje čiastka 195 tisíc eur.

Na to, aby mesto Nitra mohlo akémukoľvek klubu prideliť dotáciu, existujú jasné a prehľadné pravidlá. Musí existovať záruka, že peniaze pôjdu tam, kam majú. V neposlednom rade musí existovať aspoň elementárna dôvera medzi oboma zmluvnými stranami. Neprehľadné majetkové pomery klubu FC Nitra, netransparentné presuny peňazí a existujúce dlžoby voči hráčom a funkcionárom robia z FC Nitra v očiach zástupcov radnice nedôveryhodného partnera. Je tu zásadná a neprekonateľná pochybnosť, či by tieto prostriedky boli využité účelne a zmysluplne.

RADNICA ROKUJE SO ZÁSTUPCAMI RODIČOV

O tom, že v FC Nitra nie je všetko v poriadku svedčia aj viaceré komentáre pod utorkovým vyhlásením na oficiálnom Facebooku klubu. Hovoria o deťoch ako rukojemníkoch vedenia FC, zlom riadení aj neprehľadných majetkových pomeroch.

„Pravdupovediac, nečudujme sa vedeniu mesta, že po všetkých medializovaných informáciách, ako nie sú vyplácaní hráči, tréneri akadémie, čo napokon viedlo až k neudeleniu licencie, a potom, ako nebola riadne zdokladovaná dotácia od mesta, nie je ochotné financovať ďalej súkromný klub,“ uvádza sa v jednom z príspevkov.

Mesto Nitra je v priamom kontakte s predstaviteľmi klubu, takže vyhlásenie o ignorancii zo strany radnice sa nezakladá na pravde. Navyše, mesto Nitra rokuje aj so zástupcami rodičov detí a mládežníkov pôsobiacich v akadémii. Tieto rokovania naberú v najbližších týždňoch na obrátkach.

Na stole je viacero možností, ako futbalovú mládež v Nitre zachrániť. Či to bude pod hlavičkou FC Nitra alebo nie, už v tejto chvíli nie je dôležité. Dôležité je zachrániť športovú budúcnosť troch stoviek mladých futbalistov.

ℹ️ Tento príspevok je reakciou na zavádzajúce video publikované klubom FC Nitra. Odkaz na video nájdete v komentári.


Autor správy, foto a správu publikoval Mesto Nitra on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

ĎALŠÍ PROJEKT, KTORÝ ODĽAHČÍ NAŠE CESTY. CHYSTÁ SA „SKAPACITNENIE“ TRATE SMEROM Z GALANTY.

St máj 11 , 2022
ĎALŠÍ PROJEKT, KTORÝ ODĽAHČÍ NAŠE CESTY. CHYSTÁ SA „SKAPACITNENIE“ TRATE SMEROM Z GALANTY. Jednou z najväčších výziev v kraji je doprava. Nosnou je tá koľajová – v meste sú to električky a na území kraja vlaky. Je absolútne nevyhnutné prepájať obce a mestá v okolí Bratislavy, aby obyvatelia presadli z […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close