DOPRAVNÝCH NEHÔD S ÚČASŤOU TZV. ELEKTRO KOLOBEŽIEK NEUBÚDA🛴 PRÁVE NAOPAK❗️ 👮‍♂️Bratislavskí dopravní policajti zaznamenali v po…

DOPRAVNÝCH NEHÔD S ÚČASŤOU TZV. ELEKTRO KOLOBEŽIEK NEUBÚDA🛴 PRÁVE NAOPAK❗️

👮‍♂️Bratislavskí dopravní policajti zaznamenali v poslednom období nárast počtu dopravných nehôd, pri ktorých je účasť kolobežkárov na kolobežkách s pomocnými motorčekmi – tzv. elektro kolobežiek.
👮‍♂️Za obdobie od januára 2022 do dnešného dňa evidujeme na území bratislavského kraja celkovo osem takýchto dopravných nehôd, pričom len za obdobie Júna sme zaznamenali šesť nehôd. Z uvedeného počtu bol vinníkom dopravnej nehody práve vodič elektrokolobežky a v jednom prípade bola vykonanou dychovou skúškou nameraná aj prítomnosť alkoholu v jeho dychu – hodnota 0,96 mg/l alkoholu vo vydychovanom vzduchu čo predstavuje až 2 promile.
👮‍♂️Pripomeňme si niektoré ustanovenia zákona o cestnej premávke č. 8/2009 Z. z. týkajúce sa práve týchto účastníkov cestnej premávky:
👉kolobežku s pomocným motorčekom smie na ceste s výnimkou cestičky pre cyklistov, poľnej cesty, lesnej cesty a obytnej zóny viesť len osoba staršia ako 15 rokov.
👉Vodič kolobežky s pomocným motorčekom smie jazdiť po pravej strane chodníka, cestičky pre chodcov alebo priechodu pre chodcov, len ak neohrozí a neobmedzí chodcov, pričom nesmie prekročiť rýchlosť chôdze.
👉Vodič kolobežky s pomocným motorčekom vozidla smie jazdiť po pravej strane chodníka, cestičky pre chodcov alebo priechodu pre chodcov, len ak neohrozí a neobmedzí chodcov, pričom nesmie prekročiť rýchlosť chôdze.
👉Vodiči kolobežiek s pomocným motorčekom smú jazdiť len jednotlivo za sebou, sú povinní počas jazdy oboma rukami držať riadidlá s výnimkou prípadu, keď dáva znamenie podľa tohto zákona, nesmie viesť počas jazdy psa ani iné zviera a voziť predmety, ktoré by sťažovali vedenie vozidla alebo ohrozovali iných účastníkov cestnej premávky. Na jednomiestnej kolobežke s pomocným motorčekom nie je dovolená jazda viacerým osobám.

Autor správy, foto a správu publikoval Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

PREVIEW | DAC Dunajská Streda - ŠK Slovan Bratislava

Ut jún 21 , 2022
📽 Zajtra je na programe 2. prípravný zápas ŠK Slovan pred novou sezónou, aj na Slovan TV 💙 Kto bude hrať a prečo dnes chýbal na tréningu Vernon? Viac info vo videu 👉 https://www.youtube.com/watch?v=p-yZvnJV1iw&ab_channel=%C5%A0KSlovanBratislava Zajtra je od 17:30 na programe 2. prípravný zápas ŠK Slovan pred novou sezónou. Opäť ho […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close