DÔLEŽITÉ INFO PRE PRENAJÍMATEĽOV: TERMÍN POSKYTOVANIA PRÍSPEVKU ZA UBYTOVANIE ODÍDENCOV SA PREDLŽUJE DO 30. SEPTEMBRA, PRÍSPEVOK…

DÔLEŽITÉ INFO PRE PRENAJÍMATEĽOV: TERMÍN POSKYTOVANIA PRÍSPEVKU ZA UBYTOVANIE ODÍDENCOV SA PREDLŽUJE DO 30. SEPTEMBRA, PRÍSPEVOK BUDE VYŠŠÍ

Vláda dnes schválila nariadenie o poskytovaní príspevku za ubytovanie odídenca. Nariadenie po novom upravuje výšku príspevku za ubytovanie odídenca a taktiež sa ustanovuje nový termín, do kedy si budú môcť všetky oprávnené osoby uplatniť príspevok za ubytovanie odídenca.

➡ Príspevok za ubytovanie odídenca sa bude poskytovať vo výške:
▪ 8 eur za jednu noc ubytovania odídenca, ak ide o fyzickú osobu, ktorá dovŕšila vek 15 rokov, a
▪ 4 eurá za jednu noc ubytovania odídenca, ak ide o fyzickú osobu, ktorá nedovŕšila vek 15 rokov.

➡ V nebytových priestoroch slúžiacich na krátkodobé ubytovanie bude príspevok vyplácaný vo výške:
▪ 12 eur za jednu noc ubytovania odídenca, ak ide o fyzickú osobu, ktorá dovŕšila vek 15 rokov, a
▪ 6 eur za jednu noc, ak ide o fyzickú osobu, ktorá nedovŕšila vek 15 rokov.

💬„Cieľom zmeny pôvodnej právnej úpravy je motivovať poskytovateľov ubytovania k udržaniu ubytovacích kapacít a tiež rozšíreniu ponuky ubytovania zo strany súkromného aj neziskového sektora. Zároveň zohľadňujeme výdavky ďalších oprávnených osôb súvisiacich s poskytovaním ubytovania,“ zdôraznil minister vnútra Roman Mikulec.

✅ Dôležitým aspektom z pohľadu rezortu vnútra je vytvoriť priestor pre začleňovanie odídencov do spoločnosti a ich samostatnú existenciu v komunitách, kde žijú.

➡ Účinnosť nariadenia sa navrhuje dňom vyhlásenia z dôvodu, aby bolo možné kontinuálne pokračovať v poskytovaní už zavedeného príspevku.

➡ Oprávnené osoby si budú môcť uplatňovať príspevok za ubytovanie poskytnuté odídencovi najdlhšie do 30. septembra 2022, pričom vzor zmluvy o poskytovaní ubytovania zostáva nezmenený.

➡ Nariadenie taktiež určuje aj maximálnu výšku príspevku, ktorú je možné oprávnenej osobe vyplatiť za poskytovanie ubytovania v nehnuteľnosti slúžiacej na bývanie (podľa počtu obytných miestností príslušnej nehnuteľnosti):
▪ 1-obytná miestnosť: 570 eur (doteraz 500 eur)
▪ 2-obytné miestnosť: 860 eur (doteraz 750 eur)
▪ 3-obytné miestnosti: 1 140 eur (doteraz 1000 eur)
▪ 4 a viac miestnosti: 1 430 eur (doteraz 1200 eur)
__________
ℹ Doterajšia výška príspevku za ubytovanie bola 7 eur za jednu noc ubytovania odídenca, ak ide o fyzickú osobu, ktorá dovŕšila vek 15 rokov, a 3,50 eura za jednu noc ubytovania odídenca, ak ide o fyzickú osobu, ktorá nedovŕšila vek 15 rokov.


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo vnútra SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Beseda s Ivonou Ďuričovou

Št jún 16 , 2022
Miestny odbor Matice slovenskej v Rožňave a Dom Matice slovenskej v Rožňave v rámci projektu zviditeľňovania nadaných ľudí a umelcov, ktorí žijú, alebo pochádzajú z bývalej Gemersko-malohonskej župy, pripravili ďalšiu so série besied. Pozvanie 10.6.2022 prijala spisovateľka Ivona Ďuričová, ktorá pochádza z Rožňavského Bystrého. Malebná rodná dedinka jej dala základ […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close