DO PENTAGONU PRIŠIEL MIKULÁŠ PREZLEČENÝ ZA POLICAJTOV ÚSPECH KRAJSKEJ KRIMINÁLKY!

DO PENTAGONU PRIŠIEL MIKULÁŠ PREZLEČENÝ ZA POLICAJTOV 🎅😎👮
ÚSPECH KRAJSKEJ KRIMINÁLKY !

➡Za účelom zlepšenia celkovej bezpečnostnej situácie v objekte „PENTAGON“ a v jeho bezprostrednom okolí policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave na základe získaných informácii v rámci operatívno – pátracej činnosti a prebiehajúceho vyšetrovania dňa 06. 12. 2022 vykonali rozsiahlu drogovú akciu s názvom MIKULÁŠ v objekte „PENTAGON“ na Stavbárskej ul. a na ďalších miestach v Bratislave a v okolitých obciach.
➡Do policajnej akcie bolo nasadených 92 policajtov z rôznych útvarov PZ a pod vedením vyšetrovateľov a operatívcov, za účasti príslušníkov poriadkovej polície, PPÚ z KR PZ v Bratislave, Trnavy a Nitry, príslušníkmi Finančnej správy SR, MsP Bratislava bolo vykonaných celkovo 6 domových prehliadok, 6 prehliadok nebytových priestorov a zadržaných 6 podozrivých osôb.
➡Krajskej kriminálke sa touto akciou podarilo odstrihnúť významnú vetvu dodávateľov, prostredníctvom ktorej boli do lokality Pentagon dodávané OPL /pervitín a marihuana/, kde o tento druh tovaru nebola núdza. Tento bol následne predávaný nie len priamym obyvateľom objektu Pentagon ale aj osobám z blízkeho okolia.
➡Hlavným cieľom akcie bolo nie len sústrediť sa na nižších dealerov, akým bol aj 20 ročný Kevin I. z Bratislavy ale predovšetkým eliminovať sieť samotných dodávateľov drog do lokality Pentagon, čo sa zadržaním 23 ročného Ivana B. a taktiež 23 ročného Richarda R. obaja z Bratislavy aj podarilo.
Pozornosti policajtom neunikol ani ich skladník 45 – ročný Myroslav B. štátny občan Ukrajiny, u ktorého sa tieto drogy vážili, triedili a balili pre následný koncový predaj.

❗Vyšetrovateľ krajskej kriminálky vzniesol obvinenie štyrom osobám, ktoré podľa doposiaľ preukázanej dôkaznej situácie mali medzi sebou spolupracovať.
Dvom páchateľom bolo vznesené obvinenie za obzvlášť závažný zločin a dvom za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi.

❗V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 20 – ročnému Kevinovi I. a 23 – ročnému Ivanovi B. trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.
V prípade preukázania viny pred súdom hrozí 23 – ročnému Richardovi R. a 45 – ročnému Myroslavovi B. trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

❗❗Vyšetrovateľ u všetkých štyroch obvinených spracoval podnet na ich väzobné stíhanie.

Autor správy a foto Polícia SR – Bratislavský kraj on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

HĽADÁME NOVÝCH KOLEGOV DO DRG TÍMU Na Ministerstve zdravotníctva SR rozširujeme tím pre implementáciu DRG (mechanizmu pre trans...

Št dec 8 , 2022
HĽADÁME NOVÝCH KOLEGOV DO DRG TÍMU Na Ministerstve zdravotníctva SR rozširujeme tím pre implementáciu DRG (mechanizmu pre transparentné a efektívne rozdeľovanie zdrojov pre nemocnice). Agenda má veľký dopad na fungovanie slovenských nemocníc, ale aj zdravotného systému ako celku z pohľadu kvality, efektivity a dostupnosti poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Hľadáme kandidátov, ktorí […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close