Dnes sa dožíva 74 rokov Marcel Sakáč, jeden z najslávnejších brankárov v storočnej histórii HC SLOVAN Bratislava. V najvyššej č…

Dnes sa dožíva 74 rokov Marcel Sakáč, jeden z najslávnejších brankárov v storočnej histórii HC SLOVAN Bratislava.

V najvyššej československej súťaži odchytal 15 sezón a 447 zápasov. Okrem dvoch rokov vojenčiny v Dukle Jihlava všetky ostatné v Slovane. V sezóne 1978/79 bol jedným zo strojcov najväčšieho úspechu v dejinách klubu – federálneho majstrovského titulu.

V československej reprezentácii v nabitej konkurencii českých brankárov nastúpil na 22 zápasov, má však 2 zlaté a 2 strieborné medaily z MS, väčšinou z pozície tretieho brankára.

Po skončení aktívnej hráčskej kariéry trénoval v Rakúsku, Nemecku i Taliansku, založil prvú slovenskú hokejovú akadémiu. V Slovane hrával aj jeho syn Marcel, ktorý je uznávaným hráčským agentom.

Marcelovi Sakáčovi v mene všetkých fanúšikov Slovana srdečne blahoželáme k dnešnému sviatku.
#hcslovan #VerniSlovanu #100rokovSlovana


Autor správy, zdroj a foto HC SLOVAN Bratislava on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Vstupenky v Senici v predaji pred sektorom hostí

Št sep 23 , 2021
Belasí sa v sobotu v ďalšom ligovom stretnutí predstavia v Senici. Zápas FK Senica – ŠK Slovan Bratislava sa začína v sobotu 25. septembra o 18:00. ŠK Slovan má do sektora hostí na senickom štadióne k dispozícii 50 vstupeniek z celkovej obmedzenej kapacity. Cena vstupenky je 6 eur. Vstupenky sa […]