DEŇ S VEĽKÝM D JE V SOBOTU. 🥳 NEOPAKOVATEĽNÚ ATMOSFÉRU S JEDINEČNÝM PROGRAMOM SI UŽIJETE UŽ ZAJTRA 🎶🎤💃⚽️ 7. máj je práve ten de…

DEŇ S VEĽKÝM D JE V SOBOTU. 🥳 NEOPAKOVATEĽNÚ ATMOSFÉRU S JEDINEČNÝM PROGRAMOM SI UŽIJETE UŽ ZAJTRA 🎶🎤💃⚽️

7. máj je práve ten deň, keď v roku 1369 bola Košiciam, ako prvému mestu v Európe, kráľom Ľudovítom Veľkým udelená historicky prvá erbová listina. 📜 Na túto výnimočnú udalosť sme sa poriadne pripravili a spoločne ju oslávime. Na aký program sa môžete tešiť?

🔵 SPRIEVOD RYTIEROV
Sprievod rytierov Dobová pozvánka na slávnostné vztyčovanie mestskej vlajky a slávnostný ceremoniál udeľovanie Ceny mesta Košice a Cien primátora mesta Košice.
⏰ 13.00;
📍 Dolná brána – Radnica – Immaculata.

🟡 SLÁVNOSTNÉ VZTYČOVANIE MESTSKEJ VLAJKY PRI PRÍLEŽITOSTI DŇA MESTA KOŠICE
⏰ 13.30;
📍 pred Historickou radnicou, Hlavná 59, Košice.

🔵 SLÁVNOSTNÝ CEREMONIÁL DŇA MESTA KOŠICE
Slávnostné odovzdávanie verejných ocenení primátorom mesta Košice – Ceny mesta Košice, Ceny primátora mesta Košice a Plakety primátora mesta Košice.
⏰ 14.00;
📍 Historická radnica, Hlavná 59, Košice

🟡 GALAPROGRAM DŇA MESTA KOŠICE
Exkluzívny veľký hudobno – tanečno – zábavný program plný hostí, vynikajúcich spevákov, hudobných a tanečných skupín. Účinkujú: Zuzana Smatanová, Beáta Dubasová, sólisti Opery ŠD Košice Aneta Hollá a Marián Lukáč, Košický komorný orchester, dirigent Igor Dohovič, André Tatarka, Tanečná škola Outbreak & Tanečná skupina Whos‘ that kidz Košice, moderátor Richard Herrgott a exkluzívna filmová ohňová show.
*V prípade nepriaznivého počasia sledujte informácie na www.kosice.sk, FB Košice – Mesto Košice, Instagram kosice_official a FB Akcie v Košiciach.
⏰ 20.00 h;
📍 Hlavná ulica, pred Historickou budovou ŠD Košice, Park s hrajúcou fontánou.

SPRIEVODNÉ PODUJATIA:
➡️ TURNAJ PÁNOV – OSLAVA ERBOVEJ LISTINY
Šľachtická historická udalosť spojená s turnajom pri príležitosti osláv Dňa mesta Košice spojená s oslavou udelenia prvej erbovej listiny mestu Košice 7. mája 1369 kráľom Ľudovítom Veľkým.
⏰ 11.00 h;
📍 Košický hrad Organizátori: Castellum Cassovia, občianske združenie.

➡️ KOŠICKÁ FUTBALOVÁ ARÉNA JE OTVORENÁ…
Oslavy Dňa mesta Košice v Košickej futbalovej aréne. Víkend plný futbalu, pódiových vystúpení a dní otvorených dverí pre verejnosť. V bohatom programe sa máte na čo tešiť počas celého dňa.
⏰ 11.00 h; Koncert Petra Stašáka so skupinou;
⏰ 12.30 h; Spomíname na košické derby / VSS Košice – Lokomotíva Košice;
⏰ 18.00 h; FC Košice – MFK Dubnica / zápas 2. slovenskej futbalovej ligy;
⏰ 20.00 h; Koncertné prekvapenie večera.
Organizátor: Košická Futbalová Aréna, Mesto Košice.

➡️ DEŇ UKRAJINCOV V KOŠICIACH
Príď priložiť svoj kamienok do mozaiky, ktorá bude mapou a pripomienkou udalostí, odohrávajúcich sa v susednej Ukrajine. Workshopy, komunitné stretnutia, ukrajinská kultúra, ukrajinské jedlá a filmové predstavenia vás počas celého dňa vtiahnu do krajiny plnej úžasných a šikovných ľudí. Viac informácií nájdete na www.gta.sk.
⏰ 10.00 h;
📍 Gymnázium sv. Tomáša Akvinského, Zbrojničná 3, Košice.
Organizátor: Gymnázium sv. Tomáša Akvinského Košice, kino Úsmev Košice.

ℹ️ Kompletný program nájdete zverejnený aj na webovej stránke mesta Košice: https://static.kosice.sk/files/manual/noviny/den_mesta_2022_bulletin/mobile/index.html


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🚴OCHRANA CYKLISTOV SA ZÁKONOM ZVÝŠILA, TU JE PREHĽAD ZMIEN Máme tu obdobie, kedy mnohí vodiči vymieňajú svoje autá za ekologi...

Pi máj 6 , 2022
🚴OCHRANA CYKLISTOV SA ZÁKONOM ZVÝŠILA, TU JE PREHĽAD ZMIEN Máme tu obdobie, kedy mnohí vodiči vymieňajú svoje autá za ekologickejšiu formu prepravy v podobe bicyklov. Prosíme Vás, aby ste rešpektovali nové pravidlá a zároveň vytvorili podmienky na bezpečný príchod domov všetkým účastníkom cestnej premávky. Pripomíname zmeny, ktoré platia v zákone […]
close