Deň boja za slobodu a demokraciu prinesie do ulíc hlavného mesta viaceré kultúrne podujatia, ale aj protestné zhromaždenia. ⬇️⬇️…

Deň boja za slobodu a demokraciu prinesie do ulíc hlavného mesta viaceré kultúrne podujatia, ale aj protestné zhromaždenia. ⬇️⬇️⬇️

🔵 Na bezpečnosť v meste bude počas celého dňa dohliadať Polícia SR – Bratislavský kraj, ku ktorej sa pripoja policajtky a policajti z Mestská polícia Bratislava.
🔵 Naše úlohy sa budú viazať najmä na priestor Námestia SNP a blízkeho okolia. Zhromaždenia a protesty sa uskutočnia aj na ďalších miestach a to pri Prezidentskom paláci, na Námestí Slobody a v parku Gábora Barossa pri Šafárikovom námestí.
🟡 Od obedňajších hodín rátajte s možnými obmedzeniami v doprave. Odporúčame šoférkam a vodičom, aby sa vyhli uliciam v centre mesta a na prepravu zvolili alternatívne trasy.
🟡 Doprava bude kompletne uzatvorená v oblasti Námestia SNP. Električkové linky z a do Karlovej Vsi budú naďalej obsluhované po Obchodnej ulici. Smerom do Petržalky budú električky premávať cez Špitálsku ulicu. Aktuálne informácie o verejnej doprave bude poskytovať počas dňa Dopravný podnik Bratislava.
🔵 Mestská polícia Bratislava bude mať v teréne policajtky a policajtov zo všetkých veliteľstiev a aj z Útvaru zásahovej jednotky a kynológie. Bežný výkon v jednotlivých okresoch obmedzený nebude, avšak v prípade potreby sme pripravení stiahnuť kolegov z jednotlivých mestských častí.
🔵 Posilňujeme aj výkon v Operačnom a kamerovom stredisku mestskej polície. Zábery z kamier slúžia aj Policajnému zboru na lepšie riadenie jednotiek v teréne, zároveň záznamy môžu poslúžiť aj ako dôkaz v prípade spáchania priestupku alebo trestného činu.
🟠 Bratislava – hlavné mesto SR je otvorenou a tolerantnou metropolou. Radi by sme preto vyzvali verejnosť, aby Deň boja za slobodu a demokraciu využili na pokojný a kultivovaný spôsob vyjadrenia vlastných postojov, neprinášali do ulíc pyrotechniku, zbrane a najmä aby tolerovali odlišné názory.
🔴 Ak ste svedkom protiprávneho konania alebo sa obávate, že by ku nemu mohlo dôjsť, neváhajte a kontaktujte mestskú políciu prostredníctvom linky 📞159 alebo Policajný zbor prostredníctvom čísla 📞158. Poprípade sa obráťte na najbližšiu hliadku v uliciach.


Autor správy a foto Mestská polícia Bratislava on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dozerali sme na bezpečnosť počas koncertu a chytili muža so sekerou (zásahy hliadok 7. – 13. novembra) - Mestská polícia Bratisl...

Ut nov 15 , 2022
V uplynulom týždni riešili mestské policajtky a policajti v bratislavských uliciach 2 536 udalostí. Najčastejšie zastúpenými boli dopravné porušenia🚗 a aj priestupky proti verejnému poriadku. Tie najzaujímavejšie prípady, s ktorými sa hliadky museli vysporiadať, vám prinášame v priloženom článku. ⬇⬇⬇ ✅ S pomocou služobného psa sme odzbrojili a zaistili muža […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close