Bratislavské mestské dni v Devínskej Novej Vsi – MČ BA Devínska Nová Ves – oficiálne stránky

Počas Bratislavských mestských dní 2021, ktoré posledný júnový víkend organizovalo BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko sme aj my v Devínskej Novej Vsi pripravili program a verejnosti odprezentovali poklady, ktorými sa naša mestská časť môže pýšiť.
Najväčšou atrakciou na Devínskej Kobyle boli jednoznačne kozy a kozliatka, ktoré sa tu už od roku 2013 vďaka BROZ starajú o udržanie tejto výnimočnej, na Slovensku najväčšej biodiverzity.
Práve tá je aj dôvodom, prečo je západné bralo Devínskej Kobyly a jeho lúky, od Sandbergu až do Devína, chránené 4.stupňom ochrany prírody.
Ak ste sa zúčastnili, neváhajte a napíšte nám, ako sa vám páčilo, prípadne čo sa vám nepáčilo a aké informácie vám ešte chýbali.


Vybrali sme si prechádzku zo Sandbergu do Waitovho lomu. Autor správy a foto Devínska Nová Ves – oficiálna stránka on Facebook Zdroj Devínska Nová Ves – oficiálna stránka on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Bratislavské mestské dni v Devínskej Novej Vsi - MČ BA Devínska Nová Ves - oficiálne stránky

Pi júl 2 , 2021
Počas Bratislavských mestských dní 2021, ktoré posledný júnový víkend organizovalo BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko sme aj my v Devínskej Novej Vsi pripravili program a verejnosti odprezentovali poklady, ktorými sa naša mestská časť môže pýšiť. Najväčšou atrakciou na Devínskej Kobyle boli jednoznačne kozy a kozliatka, ktoré sa tu už […]