BRATISLAVSKÉ FONTÁNY ⛲️ skrývajú za sebou mnoho príbehov, na ktoré sa oplatí bližšie pozrieť. Kto ich dal postaviť, na čo slúžil…

BRATISLAVSKÉ FONTÁNY ⛲️
skrývajú za sebou mnoho príbehov, na ktoré sa oplatí bližšie pozrieť. Kto ich dal postaviť, na čo slúžili, aj v akom stave sú dnes sa dozviete v utorok 27. 7. o 17.00 v Letnej čitárni Staromestská knižnica Bratislava Medickej záhrade.


27. 7. 2021 o 17.00 ROZPRÁVANIE O BRATISLAVE: O FONTÁNACH, KTORÉ NIE SÚ LEN PRE ZUZANU ⛲️
Pre milovníkov starej Bratislavy a jej histórie pripravujeme v Letnej čitárni Medická záhrada ďalšie podujatie z obľúbeného cyklu Rozprávanie o Bratislave. Prednášať bude PhDr. Jana Hamšíková z Mestský ústav ochrany pamiatok v Bratislave.

K významným znakom európskych miest odjakživa patrili okrem hradov, pevnosti či radnice aj fontány. Bratislavské fontány skrývajú za sebou mnoho histórie a príbehov, na ktoré sa oplatí bližšie pozrieť. Kto ich dal postaviť, na čo slúžili či v akom stave sú dnes, i o tom si povieme viac.
Tešíme sa na Vás 🌳🪑📰 📚
Podujatie organizuje občianske združenie Milujem knihy/Amo libris s finančnou podporou Staré Mesto – srdce Bratislavy.

#staromestskakniznica #letnacitaren #medickazahrada #rozpravanieobratislave #fontany Autor správy, foto a správu publikoval Staré Mesto – srdce Bratislavy on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Photos from Ružinovský športový klub's post

Po júl 26 , 2021
Autor správy, zdroj a foto Ružinovský športový klub on Facebook

Mohlo by Vás zaujímať