Balet SND a Divadelný ústav vás pozýva na výstavu PAS DE DEUX

Pri vašej najbližšej návšteve Balet SND vás pozývame na výstavu 𝗣𝗔𝗦 𝗗𝗘 𝗗𝗘𝗨𝗫 – Ikonické páry baletu 20. storočia v Slovenskom národnom divadle.

V každej generácii storočnej histórie Baletu SND bolo niekoľko výnimočných sólistov, ktorí mali svoj vlastný charakter, pôvab a štýl, ale vďaka tanečným partnerstvám sa ich tancovanie umocňovalo a stalo sa doslova nesmrteľným.

Príďte si s nami zaspomínať na osobnosti slovenského baletu, akými boli Ella Fuchsová-Lehotská, Augusta Herényiová-Starostová, Trúda Tašká-Boudová, Žofia Tóthová, Tamara Isičenko, Florentína Lojeková, Gabriela Zahradníková, Eva Šenkyříková, Nora Gallovičová, Stanislav Remar, Jozef Zajko, Vladimír Marek, Ján Haľama, Dušan Nebyla, Zoltán Nagy, Peter Rapoš, Jozef Dolinský ml., Miklós Vojtek a ďalší.

Výstavou si rovnako pripomíname fotografov, akými boli Jozef Vavro, Gejza Podhorský, Katarína Marenčinová, Jana Nemčoková a ďalších, ktorí počas desaťročí svojím fotoobjektívom zachytili vzácnu esenciu príbehov z najznámejších baletov klasického a neoklasického repertoáru Baletu SND.

Pútavú výstavu, ktorá dokumentuje legendárne dvojice sólistov od vzniku baletu v roku 1920 do konca 20. storočia, pre vás pripravilo Slovenské národné divadlo a Divadelný ústav v Bratislave.


Pri vašej najbližšej návšteve divadla vás pozývame na výstavu 𝗣𝗔𝗦 𝗗𝗘 𝗗𝗘𝗨𝗫 – Ikonické páry baletu 20. storočia v Slovenskom národnom divadle.V každej… Autor správy, foto a správu publikoval Divadelný ústav on Facebook Zdroj Read More

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

This content isn't available right now

Po dec 12 , 2022
BELLA FIGURA, dnes o 19:00 hodine na javisku DPOH. Vstupenky si môžete zakúpiť online na stránke www.divadloarena.sk, v predajnej sieti Ticketportal alebo v pokladni DPOH. #divadlo #arena #divadloarena #zostantesnami #hramevdpoh #kupvstupenku #poddodivadla #kulturatapotrebuje #yasminareza #bellafigura When this happens, it’s usually because the owner only shared it with a small group […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close