­čĄŁ STRETNUTIE S GENER├üLNYM RIADITE─ŻOM SVETOVEJ ORGANIZ├üCIE DU┼áEVN├ëHO VLASTN├ŹCTVA Ministerka kult├║ry Nat├ília Milanov├í a ┼ít├ítny ta…

­čĄŁ STRETNUTIE S GENER├üLNYM RIADITE─ŻOM SVETOVEJ ORGANIZ├üCIE DU┼áEVN├ëHO VLASTN├ŹCTVA

Ministerka kult├║ry Nat├ília Milanov├í a ┼ít├ítny tajomn├şk ministerstva Radoslav Kuta┼í sa stretli s gener├ílnym riadite─żom Svetovej organiz├ície du┼íevn├ęho vlastn├şctva (WIPO) Darenom Tangom. I┼ílo o jeho historicky prv├║ n├ív┼ítevu od vymenovania do funkcie vysok├ęho predstavite─ża OSN.

­č窭čç░ Uskuto─Źnila sa pr├íve v obdob├ş, ke─Ć Slovensko v├┤bec prv├Żkr├ít predsed├í region├ílnej skupine WIPO CEBS (─Źlensk├ę ┼ít├íty strednej Eur├│py a Pobaltia).

Ministerka kult├║ry kon┼ítatovala, ┼że slovensk├ę predsedn├şctvo CEBS je pre ministerstvo samotn├ę neocenite─żnou sk├║senos┼ąou a pr├şle┼żitos┼ąou pre expertov ministerstva ─Ćalej sa odborne rozv├şja┼ą.

­čĺČ Spolu s kolegami z ├Ürad priemyseln├ęho vlastn├şctva SR sme v rozhovore so ┼í├ęfom WIPO otvorili aj t├ęmy ako ochrana dizajnu ─Źi jeho pl├íny ako pribl├ş┼żi┼ą mana┼żment du┼íevn├ęho vlastn├şctva e┼íte viac be┼żn├Żm tvorcom.

­čÄĘ Ministerka Milanov├í sa preto zauj├şmala o projekt WIPO for Creators, ktor├Ż by popri hudbe mohol by┼ą roz┼í├şren├Ż aj pre tvorcov z in├Żch oblast├ş umenia.

­čÄô Vzdel├ívanie, zvy┼íovanie povedomia o du┼íevnom vlastn├şctve, podpora mlad├Żch autorov, umelcov ─Źi start-upov s├║ prioritami WIPO. ┼át├ítneho tajomn├şka Kuta┼ía preto zauj├şmala spolupr├íca v oblasti populariz├ície a tr├ęningu profesion├ílov KKP, kde k─ż├║─Źov├║ rolu m├┤┼że zohra┼ą projekt WIPO Akad├ęmie.

_______

World Intellectual Property Organization


Autor správy, foto a správu publikoval Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Next Post

­čĹëODBOR ZDRAVOTN├ŹCTVA ┼ŻILINSK├ëHO SAMOSPR├üVNEHO KRAJA V├üM RAD├Ź ­čĹĘÔÇŹÔÜĽ´ŞĆ Na ot├ízky: Kto je m├┤j lek├ír, ─Źo robi┼ą a koho oslovi┼ą, ak si n...

Ut máj 31 , 2022
­čĹëODBOR ZDRAVOTN├ŹCTVA ┼ŻILINSK├ëHO SAMOSPR├üVNEHO KRAJA V├üM RAD├Ź ­čĹĘÔÇŹÔÜĽ´ŞĆ Na ot├ízky: Kto je m├┤j lek├ír, ─Źo robi┼ą a koho oslovi┼ą, ak si neviem n├íjs┼ą ┼ípecialistu, pr├şpadne ak├Ż je postup v pr├şpade nejasnost├ş s identifik├íciou zdravotn├ęho obvodu, v├ím r├íd odpovie n├í┼í Odbor zdravotn├şctva ┼Żilinsk├ęho samospr├ívneho kraja. ­čĹç #zsk #zdravotnictvo22+ #zilinskykraj22+ Autor spr├ívy, […]

Pre─Ź├ştajte si aj nie─Źo z arch├şvu, ─Źo ste mo┼żno prehliadli...

close