🛣 OD PONDELKA ZAČÍNA OPRAVA CESTY NA TRIEDE KVP, ⚠️ VODIČOV ČAKAJÚ DOPRAVNÉ OBMEDZENIA 👉 Mesto Košice začalo v polovici mája s…

🛣 OD PONDELKA ZAČÍNA OPRAVA CESTY NA TRIEDE KVP, ⚠️ VODIČOV ČAKAJÚ DOPRAVNÉ OBMEDZENIA

👉 Mesto Košice začalo v polovici mája so súvislými opravami viacerých ciest a priľahlých chodníkov v našom meste v rámci prác na I. etape „Opravy asfaltových povrchov a práce na komunikáciách vo vlastníctve mesta Košice.“ Práce realizuje spoločnosť Eurovia SK, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní. Jej zamestnanci začali s opravami na 📍 Jaltskej, Lomonosovovej ulici a Čermeľskej ceste.

📆 Od pondelka 27. júna sa začne realizovať ďalšia z plánovaných súvislých opráv, a to na Triede KVP. ☝️ Vzhľadom na veľký rozsah prác a značný zásah do obmedzenia dopravy sa práce budú realizovať v etapách pri snahe minimalizovať vplyv na verejnú a okolitú dopravu.

V rámci prvej etapy sa začne súvislá oprava 1200 m dlhého úseku od 📍 sídliska Luník IX po križovatku ulíc Trieda KVP – Drabova. Stavebné práce budú zahŕňať búranie a výmenu obrubníkov, opravu uličných vpustov a iných súčastí komunikácie.

👉 Predpokladá sa, že počas výstavby môže dôjsť k technickým zmenám, nepredvídateľným okolnostiam či prácam, s ktorými sa v pôvodnom harmonograme nerátalo, preto nie je možné zadefinovať presný postup výstavby a časový rozsah jednotlivých etáp.

⏰ Eurovia SK by chcela komunikáciu zrekonštruovať do šiestich týždňov od začiatku prác. Dovtedy sa musia motoristi 🚘 a chodci 🚶🏼‍♂️ pripraviť na miestach výkonu stavebných prác na viaceré dopravné obmedzenia, v dôsledku ktorých dôjde k zúženiu vozovky na jeden jazdný pruh a k zníženiu maximálnej povolenej rýchlosti na 30 km/h. 🚧

O ďalších obmedzeniach budeme verejnosť včas informovať. Prosíme 🙏 všetkých vodičov, ktorých sa dočasné obmedzenie dotýka o rešpektovanie dopravných značení a ďakujeme za trpezlivosť a porozumenie.


Autor správy, foto a správu publikoval Košice – Mesto Košice on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Juraj Kucka vitaj v Slovan #33

Št jún 23 , 2022
Autor správy, foto a správu publikoval ŠK Slovan Bratislava on Facebook

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close