­čÜŚ Na z├íklade va┼íich podnetov vylep┼íujeme zna─Źenie v Kras┼łanoch! Pred dvoma t├Ż┼żd┼łami sme s obyvate─żkami a obyvate─żmi Kras┼łan di…

­čÜŚ Na z├íklade va┼íich podnetov vylep┼íujeme zna─Źenie v Kras┼łanoch!

Pred dvoma t├Ż┼żd┼łami sme s obyvate─żkami a obyvate─żmi Kras┼łan diskutovali o zaveden├ş regulovan├ęho parkovania v tejto ┼ítvrti Ra─Źe a s t├Żm s├║visiacim vyzna─Źovan├şm parkovac├şch miest.
Na stretnut├ş sme dostali viacero podnetov na zmenu ─Źi zlep┼íenie zna─Źenia, za ktor├ę sa chceme po─Ćakova┼ą. N├ívrh a pos├║denie najlep┼íieho rie┼íenia je ├║lohou mesta, i ke─Ć v┼íak projekt zna─Źenia vypracoval autorizovan├Ż projektant, s├║ to ─Źasto obyvatelia a obyvate─żky, ktor├ş poznaj├║ svoje okolie najlep┼íie. Sme preto radi, ┼że obyvate─żky a obyvatelia venovali svoj ─Źas na pomoc mestu a zdie─żali s nami svoje podnety.

Nie v┼íetky podnety sme dok├ízali do projektu zapracova┼ą, niektor├ę by si vy┼żadovali rozsiahlej┼íie stavebn├ę ├║pravy, na ktor├ę moment├ílne nie je ─Źas ani vy─Źlenen├Ż rozpo─Źet, in├ę zas nie s├║ realizovate─żn├ę kv├┤li norm├ím, ktor├Żmi sa mus├şme riadi┼ą.

V├Ą─Ź┼íinu podnetov od obyvateliek a obyvate─żov v┼íak zrealizova┼ą dok├í┼żeme, pozrite si preh─żad hlavn├Żch zmien:
Ôťů Na Kadn├írovej v smere od Vrbensk├ęho po ─îernock├ęho vyzna─Ź├şme na ─żavej strane parkovac├ş p├ís namiesto jednotliv├Żch parkovac├şch miest. Z├írove┼ł bude p├ís vyzna─Źen├Ż tak, aby aut├í neparkovali pri spojovac├şch chodn├şkoch pri vchodoch bytov├Żch domov a boli tak priechodn├ę.
Ôťů Na Kadn├írovej v spolupr├íci s M─î Ra─Źa zmen├şme navrhnut├ę umiestnenie kontajnerov v─Ćaka ─Źomu skr├ítime dlh├ę cikcak ─Źiary, ─Ź├şm vznikn├║ dodato─Źn├ę parkovacie miesta.
Ôťů Parkovacie p├ísy tie┼ż tento t├Ż┼żde┼ł zna─Ź├şme na Huben├ęho ulici.
Ôťů Na Hagarovej ulici a pripravujeme r├Żchle rie┼íenie, v r├ímci ktor├ęho mestsk├í ─Źas┼ą preusporiada n├ídoby na odpad a niektor├ę parkovacie miesta zakresl├şme kolmo, s t├Żm, ┼że bud├║ ─Źiasto─Źne vyt┼Ľ─Źa┼ą do vozovky. Vznikne tak viac parkovac├şch miest a z├írove┼ł spoma─żovacia ┼íikana, aby vozidl├í neprekra─Źovali max. povolen├║ r├Żchlos┼ą v obytnej z├│ne 20 km/h. Dopravn├ę zna─Źenie navrhneme tak, aby mohli vozidl├í v tomto ├║seku parkova┼ą bezpe─Źne.
Ôťů Niektor├ę parkovisk├í medzi bytov├Żmi domami (napr├şklad Cyprichova 80) preusporiadame tak, aby tam mohlo vznikn├║┼ą viac parkovac├şch miest, pr├şp. aby sa zachovali ─Źo najprirodzenej┼íie pe┼íie trasy.
Ôťů Na ─îernock├ęho pri v├Żjazde z Huben├ęho umiestnime dopravn├ę zrkadlo, aby sa zlep┼íil v├Żh─żad pri v├Żjazde z kri┼żovatky.

Tieto a ─Ćal┼íie zmeny zapracov├ívame do komplexn├ęho projektu organiz├ície dopravy pre Kras┼łany, ktor├Ż bude n├ísledne zverejnen├Ż na ­čĹë https://paas.sk/znacenie-zon/

V├Ą─Ź┼íinu podnetov budeme realizova┼ą v priebehu prv├ęho augustov├ęho t├Ż┼żd┼ła, pros├şme preto o trpezlivos┼ą pri do─Źasn├Żch obmedzeniach, ktor├ę si ich realiz├ícia vy┼żiada. ─Äakujeme.


Autor spr├ívy a foto Bratislava – hlavn├ę mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Next Post

Photos from Star├ę Mesto - srdce Bratislavy's post

Pi j├║l 30 , 2021
STAROMESTSK├ü PR├ŹRU─îN├ü KNI┼ŻNICA NA MI─îURINE ­čĆŐÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ­čôÜ Neviete sa na k├║palisk├ích zah─║bi┼ą do ─Ź├ştania? Na Mi─Źurine sa to d├í – b├Żva tam pokoj, s├║ tam tienist├ę z├íkutia a teraz navy┼íe aj mal├í pr├şru─Źn├í staromestsk├í kni┼żnica. Samoobslu┼żn├║ kni┼żnicu zriadila na legend├írnom k├║palisku Staromestsk├í kni┼żnica Bratislava. V r├ímci Staromestsk├ęho kni┼żn├ęho koloto─Źa si n├ív┼ítevn├şci […]

Mohlo by V├ís zauj├şma┼ą