🚌👷‍♀️ V týchto dňoch sme v rámci prebiehajúcich prác na rekonštrukcii Gagarinovej ulice začali s vyznačovaním trvalých BUS pruho…

🚌👷‍♀️ V týchto dňoch sme v rámci prebiehajúcich prác na rekonštrukcii Gagarinovej ulice začali s vyznačovaním trvalých BUS pruhov.

BUS pruhy sme na tejto ulici zaviedli ešte na začiatku roku 2019, aby sme na tomto frekventovanom ťahu zabránili kolapsu dopravy pri rozsiahlych dopravných uzáverách. V priebehu rokov sa nám potvrdilo, že tieto BUS pruhy značne zrýchľujú mestskú hromadnú dopravu a zároveň ju robia bezpečnejšou, keďže v samostatnom pruhu dochádza k menšiemu množstvu kolíznych situácií s inými vozidlami.

✅ Podľa dátových meraní, ktoré sme na Gagarinovej ulici robili, sa v časoch špičky prepraví autobusmi a trolejbusmi 4 až 5 krát viac ľudí, ako v tom čase Gagarinovou ulicou prejde v autách.
✅ Na meranom úseku v smere von z mesta v čase poobednej špičky sa nám podarilo znížiť čas prejazdu autobusov v priemere o šesť minút oproti pôvodnému času.
✅ Navyše, vďaka spusteniu diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 sa množstvo vozidiel, ktoré vchádzajú do mesta po Gagarinovej, znížilo o 30 %, čo už značne odbremeňuje túto frekventovanú mestskú tepnu.

BUS pruhmi teda na základe dát väčšine ľudí v tejto lokalite zrýchľujeme a zlepšujeme cestovanie, dochádzanie do práce alebo do školy.

🗓️ Práce na trvalom vyznačovaní BUS pruhov budú prebiehať počas noci medzi 22:00 a 05:00 a sú rozdelené do viacerých etáp tak, aby mali čo najnižší vplyv na plynulosť cestnej premávky.

📸: Marek Velček


Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🚌👷‍♀️ V týchto dňoch sme v rámci prebiehajúcich prác na rekonštrukcii Gagarinovej ulice začali s vyznačovaním trvalých BUS pruho...

Št aug 18 , 2022
🚌👷‍♀️ V týchto dňoch sme v rámci prebiehajúcich prác na rekonštrukcii Gagarinovej ulice začali s vyznačovaním trvalých BUS pruhov. BUS pruhy sme na tejto ulici zaviedli ešte na začiatku roku 2019, aby sme na tomto frekventovanom ťahu zabránili kolapsu dopravy pri rozsiahlych dopravných uzáverách. V priebehu rokov sa nám potvrdilo, […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close