🚊💪 Začali sa práce na najdlhšom moste električkovej trate v Petržalke!

🚊💪 Začali sa práce na najdlhšom moste električkovej trate v Petržalke!

✅ Most povedie ponad Chorvátske rameno pri kostole Svätej rodiny. Pôjde o most pre električky s bezbariérovým prístupom pre peších.

✅ Aktuálne sa pripravujú výkopy pre podpery mosta. Na tomto mieste prebieha zarážanie štetovníc do zeme, ktoré zabránia zosuvu pôdy. Po zarazení štetovníc do hĺbky cca. 12 m pod terénom a príprave výkopov pre podpery mosta dôjde k samotnému vyhotoveniu opôr a podpier.

✅ Nasledovať bude trysková injektáž, ktorou utesníme stavebnú jamu tak, že vytvoríme viaceré vrty do zeme a čerpadlom nanesieme injektážnu zmes, ktorá spevní základovú pôdu. Je to dôležitý krok pre vytvorenie tvrdého podkladu a stabilnej pôdy pred ďalšími stavebnými procesmi.

✅ Práce na najdlhšom moste budú pokračovať vybudovaním spodnej stavby (základy a mostné piliere), zhotovením lešenia a debnenia, budovania nosnej konštrukcie mosta, ktorá bude neskôr vybetónovaná. Po zatvrdnutí betónu dorobíme súčasti mostného zvršku a vybavenia mosta.

✅ Na trase budúcej električkovej trate sme celý február odstraňovali ornicu, vrchnú vrstvu pôdy, z nespevnených plôch. Celkový rozsah odhumusovanej plochy je 61.750 m2 s hrúbkou v priemere 10 cm. Získanú zeminu použijeme neskôr pri zatrávňovaní a výsadbe v okolí.

Viac informácií o stavbe nájdete na: https://petrzalskaelektricka.sk

Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🚊💪 Začali sa práce na najdlhšom moste električkovej trate v Petržalke!

Ut mar 15 , 2022
🚊💪 Začali sa práce na najdlhšom moste električkovej trate v Petržalke! ✅ Most povedie ponad Chorvátske rameno pri kostole Svätej rodiny. Pôjde o most pre električky s bezbariérovým prístupom pre peších. ✅ Aktuálne sa pripravujú výkopy pre podpery mosta. Na tomto mieste prebieha zarážanie štetovníc do zeme, ktoré zabránia zosuvu […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close