­čôú VYHLASUJEME ARCHITEKTONICK├Ü S├Ü┼ĄA┼Ż NA NOV├Ü Z├ôNU JAN├ŹKOV DVOR ­čöÁ 499 parkovac├şch miest pre aut├í ­čöÁ 90 mestsk├Żch n├íjomn├Żch bytov …

­čôú VYHLASUJEME ARCHITEKTONICK├Ü S├Ü┼ĄA┼Ż NA NOV├Ü Z├ôNU JAN├ŹKOV DVOR

­čöÁ 499 parkovac├şch miest pre aut├í
­čöÁ 90 mestsk├Żch n├íjomn├Żch bytov
­čöÁ Matersk├í ┼ík├┤lka
­čöÁ Stredisko pre seniorov
­čöÁ Verejn├ę priestory
­čöÁ Obchody, re┼ítaur├ície a slu┼żby
­čöÁ Stojisko pre 100 bicyklov

Vyhlasujeme architektonick├║ s├║┼ąa┼ż, ktor├í je unik├ítna svojou komplexnos┼ąou, preto┼że rie┼íi nov├ę byty, park and ride parkovac├ş dom, ┼ík├┤lku a ─Ćal┼íiu ch├Żbaj├║cu ob─Źiansku vybavenos┼ą. Na najv├Ą─Ź┼íom s├şdlisku v strednej Eur├│pe zlep┼í├şme ob─Źiansku vybavenos┼ą, skr├í┼ílime verejn├ę priestory a prinesieme alternat├şvne rie┼íenie pre skupinu ─żud├ş, ktor├ş si nem├┤┼żu dovoli┼ą komer─Źn├ę b├Żvanie. Vznik novej ┼ík├┤lky pre 80 det├ş u─żah─Ź├ş ┼żivot viacer├Żm rodin├ím.

­čôŹ ├Üzemie vybrat├ę pre v├Żstavbu tohto projektu m├í rozlohu 33 100 m2 a moment├ílne je nevyu┼żit├ę. S├║┼ąa┼żn├ę zadanie striktne neur─Źuje ko─żko budov maj├║ architekti navrhn├║┼ą. Bude to z├íle┼ża┼ą od spracovania ako a kam sa rozhodn├║ umiestni┼ą stanoven├ę po─Źty bytov tak, aby priniesli najlep┼íie rie┼íenie zadania.

­čî│ Okrem novej v├Żstavby prebehne revitaliz├ícia aj ┼íir┼íieho okolia. Podmienkou je vytvori┼ą verejn├Ż priestor s oddychov├Żmi z├│nami pre v┼íetky vekov├ę skupiny. Architekti maj├║ do svojich n├ívrhov vnies┼ą zelen├ę rie┼íenia, ktor├ę pom├┤┼żu zmierni┼ą dopady klimatickej kr├şzy.

­čÜŚ Amb├şciou Park and Ride parkovac├şch domov je zn├ş┼żi┼ą objem individu├ílnej automobilovej dopravy smeruj├║cej do centra mesta a reziden─Źn├Żch z├│n a zachyt├íva┼ą t├Żchto vodi─Źov pod─ża mo┼żnosti na okraji ├║zemia Bratislavy.

­čÜ­čĆ╗ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ­čĹę­čĆ╗ÔÇŹ­čŽ»Vytvori┼ą kvalitn├ę zadanie, ako m├í Jan├şkov dvor vyzera┼ą a komu m├í sl├║┼żi┼ą, pomohol aj participat├şvny proces s obyvate─żmi. Naj─Źastej┼íie zaznievali preferencie na ch├Żbaj├║cu ┼ík├┤lku ─Źi gastro prev├ídzky. Obe tieto po┼żiadavky sa stali s├║─Źas┼ąou architektonick├ęho zadania.

­čôćArchitekti sa bud├║ m├┤c┼ą zapoji┼ą do s├║┼ąa┼że do 2.2.2022, kedy sa uzavrie prv├ę kolo a druh├ę kolo potrv├í do 6.5.2022.

ÔťůV├ş┼ąazn├Ż n├ívrh bude verejnosti zn├ímy najnesk├┤r na bud├║ci rok v j├║ni. N├ísledne sa za─Źne vypracov├íva┼ą projektov├í dokument├ícia a po jej dokon─Źen├ş sa napl├ínuje za─Źatie staven├Żch pr├íc.

S├║┼ąa┼żn├ę zadanie a podmienky n├íjdete tu: https://mib.sk/sutaz/polyfunkcna-zona-janikov-dvor/


Autor spr├ívy a foto Metropolitn├Ż in┼ítit├║t Bratislavy on Facebook Zdroj Metropolitn├Ż in┼ítit├║t Bratislavy on Facebook

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Next Post

­čÄąPRIAMY PRENOS SV├äTEJ OM┼áE, ZA─îIATOK 18:00 Vysielame priamy prenos sv├Ątej om┼íe na sviatok Nepo┼íkvrnen├ę po─Źatie Preblahoslavenej...

St dec 8 , 2021
­čÄąPRIAMY PRENOS SV├äTEJ OM┼áE, ZA─îIATOK 18:00 Vysielame priamy prenos sv├Ątej om┼íe na sviatok Nepo┼íkvrnen├ę po─Źatie Preblahoslavenej Panny M├írie. Za─Źiatok o 18:00hod. Celebruje Mons. J├ín Form├ínek. ­čĺĺ Sv├Ąt├í om┼ía je z katedr├íly sv├Ąt├ęho Martina v Bratislave ­čŚô #abuba #bratislavskaarcidieceza #svataomsa #live Autor spr├ívy a foto Bratislavsk├í arcidiec├ęza on Facebook