­čôó POVEDZME SI PRAVDU O TOM, PRE─îO KREME─Ż V┼áADE VID├Ź BIOCHEMICK├ë LABORAT├ôRI├ü ­čôî V s├║vislosti s bojmi pri ukrajinskom Bachmute sa…

­čôó POVEDZME SI PRAVDU O TOM, PRE─îO KREME─Ż V┼áADE VID├Ź BIOCHEMICK├ë LABORAT├ôRI├ü

­čôî V s├║vislosti s bojmi pri ukrajinskom Bachmute sa op├Ą┼ą za─Źali ┼í├şri┼ą staronov├ę dezinform├ície o supertajn├Żch ukrajinsk├Żch biochemick├Żch laborat├│ri├ích. E┼íte v marci 2022 dezinform├ítori napr├şklad tvrdili, ┼że rusk├í arm├ída zni─Źila na Ukrajine americk├ę biologick├ę laborat├│ri├í, v ktor├Żch chceli Ukrajinci s pomocou USA vytvori┼ą bioagentov schopn├Żch selekt├şvne infikova┼ą etnick├ę skupiny, najm├Ą Slovanov.

­čôó ROZPR├üVKA O TEMN├ŁCH JASKYNIACH A ZL├ŁCH LAB├üKOCH

­čôî Existenciu laborat├│ri├ş s cie─żom ┼í├şrenia infek─Źn├Żch ochoren├ş odmietla aj Bezpe─Źnostn├í rada Organiz├ície spojen├Żch n├írodov, Kreme─ż toti┼ż nebol schopn├Ż doda┼ą d├┤kazy. Opakovane prich├ídza s t├Żmito tvrdeniami a pou┼ż├şva ich ako k─ż├║─Źov├║ s├║─Źas┼ą informa─Źnej vojny po napadnut├ş Ukrajiny.

­čôî Kyjev m├í, podobne ako in├ę krajiny, na svojom ├║zem├ş laborat├│ri├í, ktor├ę maj├║ sk├║ma┼ą ├║─Źinky r├┤znych patog├ęnov a chor├┤b, a to vr├ítane choroby Covid-19. V minulosti v├Żskum podporovali Spojen├ę ┼ít├íty, Eur├│pska ├║nia alebo WHO. Je v┼íak samozrejme nezmysel, ┼że by tu Ukrajina hromadne vyv├şjala biologick├ę zbrane.

­čôó OBRANA STRATEGICK├ëHO BODU

­čôî Jedn├Żm z argumentov prokreme─żsk├Żch hlasn├Żch tr├║b o tvrd├Żch bojoch pri Bachmute je, ┼że mesto chr├íni laborat├│rne tajomstv├í Ukrajiny. V skuto─Źnosti v┼íak ide o strategick├Ż bod: syst├ęm so─żn├Żch jask├Ż┼ł v Soledare by umo┼żnil ruskej arm├íde ohrozova┼ą z├ísobovanie Bachmutu. Pod─ża anal├Żz si okrem in├ęho Rusko zvolilo tento bod, aby dosiahlo po vlne zlyhan├ş aspo┼ł nejak├Ż vojensk├Ż ├║spech a pre t├║to mal├║ propagandistick├║ trofej je ochotn├ę obetova┼ą ┼żivoty svojich vojakov.

­čôó RUSK├ë Z├üSTERKY U┼Ż PREKUKNE AJ DIE┼ĄA

­čôî Dohovor o biologick├Żch zbraniach, ktor├Ż zakazuje v├Żvoj a pou┼ż├şvanie biologick├Żch a chemick├Żch zbran├ş, existuje od roku 1975. Ratifikoval ho aj Sovietsky zv├Ąz, pod─ża niektor├Żch odborn├şkov v┼íak pokra─Źoval v roz┼íirovan├ş svojho arzen├ílu. Sk├║senosti z d├ívnej┼íej minulosti dokazuj├║, ┼że Moskva t├ęmu biologick├Żch zbran├ş zneu┼ż├şva vo chv├ş─żach, ke─Ć sama ─Źel├ş podozreniu z pou┼ż├şvania t├Żchto l├ítok.

­čôî Podobn├║ kampa┼ł Rusi nasadili po─Źas ob─Źianskej vojny v S├Żrii, pri ktorej Moskva podporovala prezidenta Ba┼í├íra al-Asada. Pod─ża Organiz├ície pre z├íkaz chemick├Żch zbran├ş (OPCW) boli chemick├ę zbrane v S├Żrii pou┼żit├ę najmenej v sedemn├ístich pr├şpadoch.

­čôî Rusko bolo v minul├Żch rokoch tie┼ż viackr├ít obvinen├ę z pou┼żitia nervov├Żch l├ítok proti politick├Żm odporcom ÔÇô b├Żval├ęmu rozvied─Źikovi Sergejovi Skripalovi v Salisbury v roku 2018 a opozi─Źn├ęmu politikovi Alexejovi Navaln├ęmu v roku 2020.

#detektorl┼żi


Autor správy, foto a správu publikoval Úrad vlády Slovenskej republiky on Facebook

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *

Next Post

Rozpo─Źet ┼ŻSK

Po jan 23 , 2023
­čĹëPREDSEDN├Ź─îKA ┼ŻSK ERIKA JURINOV├ü INFORMUJE O ROZPO─îTE ┼ŻSK­čôť 30. janu├íra sa uskuto─Źn├ş zastupite─żstvo ┼ŻSK, ktor├ęho hlavnou t├ęmou je rozpo─Źet kraja. Jeho zostavenie bolo ve─żmi zlo┼żit├ę a vo ve─żkej miere ovplyvnen├ę aktu├ílnou spolo─Źenskou situ├íciou ─Źi┼że vojnou, zv├Ż┼íen├Żmi cenami energi├ş ─Źi infl├íciou. Napriek tomu pl├ínujeme realizova┼ą mno┼żstvo projektov, ktor├Żch financovanie bude vykryt├ę […]

Pre─Ź├ştajte si aj nie─Źo z arch├şvu, ─Źo ste mo┼żno prehliadli...

Bleskov├ę spr├ívy

close