📞 Koniec zbytočnému prepájaniu tiesňových hovorov

📞 Koniec zbytočnému prepájaniu tiesňových hovorov. Mestská polícia Bratislava má nové jednotné operačné stredisko prinášajúce rýchlosť a efektívne prepojenie so zložkami Integrovaného záchranného systému na jednom mieste. Tiesňové hovory tak budeme riešiť kvalitnejšie a pomoc na miesto príde rýchlejšie.

✅ Po zavolaní na 159 vám ihneď odpovedá jeden z operátorov. Hovor už nebude prepojený z dispečingu na expozitúru mestskej časti, nemusíte tak zbytočne opakovať to, čo ste už prvému operátorovi povedali.
✅ Operátori po novom koordinujú hliadky pre celé mesto na jednom mieste. Vieme tak efektívnejšie využiť všetky sily a prostriedky aktuálne dostupné v meste, t. j. nielen kapacity jedného konkrétneho okresného riaditeľstva.
✅ Informačný systém je spojený s ostatnými záchrannými zložkami. To znamená, že operátor môže do hovorov pripojiť v prípade potreby napríklad hasičov, rýchlu zdravotnú pomoc alebo štátnych policajtov.
✅ Záchranné zložky môžu hovor nielen počúvať a posielať na miesto udalosti svoje jednotky v reálnom čase, ale aj do neho aktívne vstúpiť, napríklad vtedy, keď potrebuje nahlasovateľ udalosti poradiť s tým, ako podať prvú pomoc zranenej osobe.
✅ Kapacitu volajúcich operátorov sme zvýšili zo 4 na 14 ľudí.

Autor správy a foto Bratislava – hlavné mesto SR on Facebook

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

🚧 V Karlovej Vsi budú od 11.10.2021 do 30.11.2021 prebiehať práce spojené s opravou mosta ponad zastávku Kútiky medzi ulicami Pú...

Pi okt 8 , 2021
🚧 V Karlovej Vsi budú od 11.10.2021 do 30.11.2021 prebiehať práce spojené s opravou mosta ponad zastávku Kútiky medzi ulicami Púpavová a Kuklovská. Počas týchto prác dôjde na tomto úseku k oprave chodníkov, zábradlí a cestného uzáveru vrátane úpravy časti komunikácie. Práce budú prebiehať striedavým uzatvorením jazdných pruhov a chodníkov, […]

Prečítajte si aj niečo z archívu, čo ste možno prehliadli...

close